menu

„Talenty Mazurskiej Krainy” w Gminie Wielbark

2019-04-15 07:21:26 (ost. akt: 2019-04-15 07:30:20)

W środę, 03 kwietnia 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Wielbarku odbyło się rozstrzygnięcie gminnego etapu konkursu wokalnego pn. „Talenty Mazurskiej Krainy”, współfinansowanego przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego w ramach zadania publicznego: Kultura i Ochrona Dziedzictwa Kulturowego.

Uczestnikami konkursu była młodzież z terenu Gminy Wielbark. Wokaliści walczyli w dwóch kategoriach: uczniowie kl. IV-VI i uczniowie „Gimnazjum” – w której wzięli udział uczniowie klas VII-VIII i III Gimnazjum.

W eliminacjach gminnych konkursu „Talenty Mazurskiej Krainy” w kategorii uczniowie kl. IV-VI wygrała Roksana Piórkowska ze Szkoły Podstawowej w Łatanej Wielkiej, a w kategorii „Gimnazjum” – zwyciężyła Julia Abramczyk z Gminnego Ośrodka Kultury w Wielbarku. Obie zwyciężczynie zakwalifikowały się do międzygminnego konkursu wokalnego, który odbędzie się w tym roku w Lemanach. Nagrodą główną konkursu międzygminnego jest udział w 27. Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki PIOSENKOBRANIE w czerwcu br. w Opolu.

Trzymamy kciuki za reprezentantki Gminy Wielbark.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Brama Mazurskiej Krainy”. Koordynatorem gminnego etapu konkursu był Gminny Ośrodek Kultury w Wielbarku. Konkurs jest dofinansowany przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
http://m.szczycienski.wm.pl/2019/04/orig/talenty-mazurskiej-krainy-w-gminie-wielbark-22536.jpg
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie