menu

„Kopciuszek” w wydaniu mieszkańców Przeździęku Wielkiego i Małego

2019-05-09 08:18:04 (ost. akt: 2019-05-09 08:19:36)

Niepowtarzalne wydarzenie odbyło się w majowy długi weekend w świetlicy wiejskiej w Przeździęku Wielkim. W niedzielę, 05 maja 2019 roku odbyła się premiera spektaklu teatralnego pt. „Kopciuszek”, gdzie w aktorów wcieli się dzieci, młodzież, dorośli mieszkańcy Przeździęku Wielkiego i Małego, a gościnnie wystąpił chór In Tempo z Wielbarka.

Przez ostatnie 3 miesiące co dwa tygodnie odbywały się próby do spektaklu pt. ”Kopciuszek”, gdzie „aktorzy” pod okiem Pani Ewy Helman Szczerbic i Pani Agaty Mierzejewskiej ćwiczyli swoje role.

Efekt ich „ciężkiej pracy” obejrzało około stu osób, którzy w niedzielne popołudnie zasiedli na „widowni” by móc podziwiać pięknie przygotowany spektakl teatralny pt. „Kopciuszek” w troszeczkę „unowocześnionej formie”. Podczas przedstawienia pojawił się m. in. : lodziarz, który proponował zakup lodów, a na przyjęciu weselnym śpiewał chór, a „Młoda Para” zgromadzoną publiczność częstowała kotletami. Całość dopełniły pięknie uszyte stroje. „Aktorzy” od zgromadzonej publiczności otrzymali gromkie brawa i gratulacje za wspaniały występ.

Warto podkreślić, że to pierwsze takie przedstawienie, w którym udział wzięli zarówno dzieci jak i osoby dorosłe.

Przedstawienie teatralne zostało zrealizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Wielbarku w ramach projektu pn. „Na scenie za miedzą” we współpracy z IKEA Industry Sp. z o.o. Oddział w Wielbarku, mieszkańcami Przeździęku Wielkiego i Małego. Przedstawienie wyreżyserowała oraz przygotowała scenografię Pani Ewa Helman Szczerbic, opiekę pedagogiczną zapewniła Pani Agata Mierzejewska.