menu

Podsumowanie sezonu 2018/2019 GOKu w Wielbarku

2019-07-30 07:34:29 (ost. akt: 2019-07-30 07:36:51)

W piątek, 07 czerwca 2019 r. w dawnym kościele ewangelickim w Wielbarku odbyło się podsumowanie sezonu artystycznego 2018/2019 Gminnego Ośrodka Kultury w Wielbarku.

Efekty swojej pracy w mijającym roku szkolnym zaprezentowali uczestnicy zajęć wokalnych - grupa młodsza i starsza, plastyczno – artystyczno-kulinarnych (grupa młodsza), gitarowych – indywidualnych i zespołowych ,plastycznych - grupa starsza.

Przedstawiony został także film obrazujący udział młodzieży w projekcie Funduszu Inicjatyw Obywatelskich FIO pn. „Wyzwalamy polską energię”.

Wszystkie zajęcia odbywały się w ramach rocznego planu pracy Gminnego Ośrodka Kultury w Wielbarku oraz w ramach projektów pn. „Plastyka w Twoim sercu – nie wyrastaj z marzeń” i „Muzyka – moja pasja”, a wsparli je Gmina Wielbark WPZ Sp. z o.o. S.K.A. w Kołodziejowym Grądzie oraz w zakresie „Kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w Gminie Wielbark” - które zadanie realizowała Fundacja Kreolia – Kraina Kreatywności w Jerutkach.

Młodzi artyści otrzymali certyfikaty uczestnictwa w zajęciach , a także dyplomy i podziękowania za pracę, a dla licznie zgromadzonej publiczności dali wspaniały koncert muzyczny. Odbyła się także wystawa prac plastycznych, jakie powstały na warsztatach w Gminnym Ośrodku Kultury w Wielbarku.