menu

Podsumowanie Lotów Gołębi Pocztowych w sezonie lotowym 2009 w Gminie Wielbark

2015-05-15 09:22:28 (ost. akt: 2015-05-15 10:25:44)

28 listopada 2009r. w Karczmie Leśniczanka w Wielbarku odbyła się uroczystość zorganizowana przez Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych sekcja Wielbark podsumowująca loty gołębi pocztowych za sezon lotowy 2009r. Zgromadzonych gości przywitał Prezes wielbarskiej sekcji Robert Bladosz . Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Wójt Gminy Wielbark Grzegorz Zapadka powiedział, że należy promować i zarażać młodych ludzi do tak pięknej pasji jaką jest hodowla gołębi pocztowych. Pan Adam Tucholski przedstawiciel związków zawodowych ze Swedwood pogratulował sukcesów hodowcom. Po przemówieniach nastąpiło wręczenie nagród za loty Gołębi pocztowych za sezon lotowy 2009r.

W kategorii lotów Gołębi Dorosłych pierwsze miejsce i tytuł Mistrza otrzymał duet Wiesław Sędziński i Łukasz Janiszewski z Wesołowa. I-vce Mistrzem została para Zbigniew Gładysz i Piotr Kruk z Wielbarka, II-vce Mistrzem został Dariusz Kuciński.

W kategorii Przodownik: I miejsce otrzymał Waldemar Opolka z Wesoława, a II miejsce Dariusz Wieczorek z Przeździęku Małego.

W kategorii lotów Gołębi Młodych pierwsze miejsce i tytuł Mistrza otrzymał duet: Wiesław Sędziński – Łukasz Janiszewski z Wesołowa. I-vce Mistrzem został Dariusz Kuciński, II-vce Mistrzem został Wiesław Kijewski.

Puchar ufundowany przez Prezesa Roberta Bladosza z Polskiego Związku Gołębi Pocztowych sekcja Wielbark za czynny i sumienny wkład pracy w lotach 2009r. otrzymał Dariusz Wieczorek z Przeździęku Małego.

Puchar Przechodni Super Mistrz Sekcji Wielbark ufundowany przez Wójta Gminy Wielbark trafił do duetu Wiesława Sędzińskiego i Łukasza Janiszewskiego z Wesołowa.

Panowie po raz drugi zdobyli tytuł Super Mistrza i jeżeli wygrają w następnym roku, nagroda stanie się ich własnością.

Puchary wręczali Dariusz Kuciński skarbnik wielbarskiej sekcji i Lesław Jabłonowski – członek . Miłą niespodzianką było wręczenie upominku w postaci statuetki Gołębia przez sekcję Wielbark Wójtowi Gminy Wielbark Grzegorzowi Zapadce.

W czasie spotkania wiele słów uznania od doświadczonych hodowców gołębi pocztowych skierowano w stronę Pani Aliny Marchlińskiej, która pomaga w hodowli gołębi pocztowych mężowi Zbigniewowi Boguskiemu.

Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych sekcja Wielbark zaprezentował gołębie w czasie Święta Rodziny w Wesołowie oraz podczas Grzybowania w Wielbarku.

Spotkanie to dla hodowców gołębi było okazją do wymienienia się doświadczeniami.