menu

Relacja z wystawy malarskiej "MAZURSKIE KLIMATY"

2015-05-15 12:16:17 (ost. akt: 2015-06-10 12:23:30)

W dniu 9 czerwca 2013 r. mieszkańcy Gminy Wielbark i zaproszeni goście mieli możliwość miło i atrakcyjnie spędzić niedzielne popołudnie. Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Wielbarskiej zorganizowało wydarzenie pod nazwą „Mazurskie Klimaty”.

Wystawa zawierała prace nie tylko wystawione przez lokalnych artystów, ale także gości, którzy chcieli się zaprezentować. Prace były wykonane różnymi technikami począwszy od malarstwa poprzez fotografię, rękodzieło, haft i na rzeźbie kończąc. Czas wspólnie spędzony umilał swoim śpiewem miejscowy chór In Tempo, a grą na instrumentach kwartet warszawski pod dyrekcją wybitnego wiolonczelisty Pawła Roka . W czasie oglądania i słuchania koncertów uczestnicy mieli możliwość korzystania ze stoiska przygotowanego przez panie ze SMZW, które serwowały ciasta domowego wypieku oraz słodycze i napoje.

Kolejna już wystawa zorganizowana w Kościele ewangelickim przez SMZW cieszyła się dużym zainteresowaniem. Członkowie stowarzyszenia mają kolejne pomysły na zagospodarowanie przestrzeni kościoła i zorganizowanie czasu wolnego mieszkańcom Gminy. Miejmy nadzieję, że za przykładem pójdą kolejni artyści z naszych okolic, którzy będą chcieli podzielić się swoim hobby. Czasy w jakich żyjemy, nie są dla nich łatwe. Ciężko zainteresować sztuką kogoś całkowicie pochłoniętego pracą lub wynalazkami współczesnej techniki. Dzięki takim artystom możemy oderwać się od codzienności i przenieść się w inny, stworzony przez nich świat. Podziwiając dzieła, pobudzamy naszą wyobraźnie. Pozwólmy takim miejscom jak ten kościół tętnić życiem kulturalnym. Ta impreza mogła się również odbyć dzięki zaprzyjaźnionym sponsorom, którzy wspierają działalność statutową Stowarzyszenia.

Do zobaczenia na następnej imprezie kulturalnej...