menu

Kolejna udana akcja poboru krwi Klubu HDK PCK przy OSP Wielbark 22.08.2009 r.

2015-06-17 12:42:49 (ost. akt: 2015-06-17 12:44:25)

22 sierpnia 2009r. na apel wielbarskiego Klubu HDK poszukującego krwiodawcy zgłosiło się 55 osób, oddały krew 54 osoby, zebrano 23 990 ml krwi pełnej. Chętnych było więcej, ale ze względu na ograniczony czas, nie wszyscy mogli oddać życiodajny płyn. W czasie akcji poboru krwi krwiodawcy otrzymali po drobnym upominku. Po raz pierwszy cząstką siebie podzielili się: Alicja Zawistowska, Artur Kurpiewski, Mateusz Matyjasek, Sławomir Parzych.

W czasie akcji nie mogło zabraknąć również strażaków z OSP Wielbark, którzy uczestniczą w IV edycji programu „Ognisty Ratownik-Gorąca Krew”.

Akcje poboru krwi w Wielbarku nie kończą się wyłącznie na oddawaniu krwi. Mają miejsce również spotkania i dobra zabawa Krwiodawców, których połączył jeden cel - chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Krwiodawstwo staje się tradycją rodzinną dla niektórych rodzin z terenu Gminy Wielbark. Cieszymy się, że w naszych szeregach znajdują się zasłużeni Krwiodawcy, jak również młodzi ludzie, którzy dopiero zaczynają „zabawę” w krwiodawstwo. Podczas poboru miała miejsce miła niespodzianka, w dniu swojego ślubu Członek Klubu Tomasz Obrębski ofiarnie oddał krew, a następnie zawarł związek małżeński z Moniką Burdyńską. Z tej okazji wielbarski Klub HDK PCK przy OSP w Wielbarku przygotował dla nowożeńców bramę ślubną. Pan Młody przy wsparciu Małżonki po raz kolejny tego dnia uratował życie drugiemu człowiekowi, tym razem Aniołowi. Młodej parze życzmy długich lat życia w miłości.
Klub HDK PCK przy OSP w Wielbarku nie ogranicza swojej działalności do organizowania akcji poboru krwi, popularyzacji Krwiodawstwa , propagowania idei zostania potencjalnym dawcą szpiku. 19 września 2009r. w Kamionce koło Nidzicy wielbarski Klub będzie prezentował projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej.

W imieniu Klubu pragnę podziękować wielbarskim Lekarzom za udostępnienie pomieszczeń Ośrodka Zdrowia do akcji poboru krwi, ZGKiM w Wielbarku za pomoc w przywiezieniu stolików, ekipie z Klubu HDK oraz Strażakom z OSP Wielbark za pomoc w zorganizowaniu akcji, a przede wszystkim Krwiodawcom za tak liczne odpowiedzenie na Nasz apel. Dziękuję, że Jesteście z nami.