menu

Akcja poboru krwi pod hasłem „Pomóż nam dać nadzieję”

2015-06-17 12:47:46 (ost. akt: 2015-06-17 12:48:51)

13 lutego 2010r. w świetlicy GOK w Wielbarku została zorganizowana akcja honorowego oddawania krwi. Mimo niesprzyjającej aury, na pobór zgłosiło się 62 osoby, oddało 55 osób, co dało łącznie 24 630 ml krwi pełnej. Na akcji nie zabrakło Krwiodwców z pobliskich miejscowości: Piwnic, Łatanej, Kucborka, Przeździęku i Wesołówka. Nie bez powodu sobotnia akcja przebiegała pod hasłem „Pomóż nam dać nadzieję”.

Nie bez powodu sobotnia akcja przebiegała pod hasłem „Pomóż nam dać nadzieję”.
Na prośbę Klubu HDK z Kleszczowa uzyskana w czasie akcji krew, została przekazana na rzecz Pana Andrzeja Bujacza, który choruje na anemię aplastyczną.
W czasie poboru przeprowadzono również zbiórkę pieniędzy na rzecz pomocy ofiarom trzęsienia ziemi na Haiti. Krwiodawcy po raz kolejny pokazali, że mają wielkie serca i zebrali 182,66 zł . Uczestnicy sobotniej akcji mogli skosztować słodkich serduszek przygotowanych przez wielbarski Klub w ramach zbliżających się Walentynek. Każdy Krwiodawca otrzymał opaskę odblaskową. Po raz pierwszy cząstką siebie podzielił się Pan Tomasz Abramek z Piwnic.
Na poborze nie mogło zabraknąć oczywiście Strażaków-Krwiodawców z Jednostki OSP Wielbark, którzy tego dnia rozpoczęli swój udział w V edycji ogólnopolskiej akcji „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”. Oddając honorowo krew, Druhowie pokazują, że także w ten sposób można ratować ludzkie życie.