menu

Wystawa fotograficzna młodych pasjonatów z Gminy Wielbark

2017-04-04 13:03:13 (ost. akt: 2017-04-04 13:05:00)

W czwartek, 30 marca 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Wielbarku odbył się wernisaż wystawy fotograficznej będącej podsumowaniem dwóch projektów: „Wielbark nasz dom-nasza historia”, oraz „Laboratorium Bioróżnorodności”. Na wystawie pojawili się uczestnicy warsztatów wraz z rodzinami oraz osoby zainteresowane historią oraz fotografią.

Na wystawie można było zobaczyć prace uczestników warsztatów fotograficznych, które odbywały się zimą i wiosną tego roku na terenie Wielbarka.

Głównym obszarem zainteresowań młodych pasjonatów fotografii były najstarsze i najistotniejsze miejsca Wielbarka, oraz drobne elementy bioróżnorodności, takie jak liść, gałązka, szyszka, które dzieci i młodzież fotografowała w studio. Podczas zajęć uczestnicy wykorzystywali do tworzenia swoich prac nie tylko technikę cyfrową, ale również analogową, posługując się starymi aparatami na klisze fotograficzne, które później zostały wywołane w przygotowanej ciemni. Podczas kilkunastu spotkań jakie odbyły się w ramach realizowanych projektów ,uczestnicy często wychodzili w plener, ale fotografowali również w zaaranżowanym studiu fotograficznym, które przygotowano w Gminnym Ośrodku Kultury w Wielbarku.

Projekt udało się zrealizować dzięki dofinansowaniu Ikea Industry w Wielbarku, a zrealizowany został przez Gminny Ośrodek Kultury w Wielbarku oraz prowadzącego zajęcia Arkadiusza Dziczka -fotografa i animatora.