menu

Majówka z The Beatles w Wielbarku

2017-05-09 07:25:24 (ost. akt: 2017-05-09 07:30:30)

W rytmie lat 60 i 70 – tych przebiegał weekend majowy w Gminnym Ośrodku Kultury w Wielbarku.

Od 29 kwietnia do 1 maja 2017 r. na zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury w Wielbarku zjechali się miłośnicy zespołu The Beatles, którym bliska jest muzyka słynnej Czwórki z Liverpoolu, ale także członkowie i zarząd Fan Clubu The Beatles REAKTYWACJA z Lublina, z jego Prezesem - Krzysztofem Stanisławem Wernerem na czele.

Blok imprez rozpoczął konkurs piosenki „Legendy Wiecznie Żywe – The Beatles”, w którym w muzyczne szranki stanęła młodzież , a także dorośli mieszkańcy naszego powiatu. Ze sceny popłynęły takie szlagiery jak Yesterday, Obladi Oblada, czy Help, a niekwestionowaną zwyciężczynią, z brawurowym wykonaniem Imagine została Agnieszka Mirkowicz ze Szczytna, która nie tylko świetnie zaśpiewała słynny przebój Johna Lennona, ale także akompaniowała sobie na pianinie.

Wieczorem odbyło się spotkanie Fan Clubu REAKTYWACJA z Lublina, który zebranym licznie widzom zaproponował wiele atrakcji w postaci wystawy „Liverpool w moich oczach”, ciekawych wykładów i porcji świetnej muzyki, oczywiście w wykonaniu zespołu The Beatles.

Nie sposób nie wspomnieć, iż gościem honorowym spotkania był Pan Sergey Radchenko – jeden z 25 światowych ambasadorów The Beatles Story Museum w Liverpoolu, którego wiadomości, opowieści o zespole i ciekawostki, jakich nie można znaleźć w żadnej encyklopedii, ani książce, urzekły widzów.

Wieczór dodatkowo uatrakcyjnił koncert Pani Joanny Gawryszewskiej i Pana Jana Lisiewskiego, którzy ze swoim repertuarem znakomicie wpisali się w klimat spotkania.

Kolejny dzień majówki, to wycieczka do Szczytna pod hasłem „Śladami Krzysztofa Klenczona”. Goście odwiedzili miejsca pamiątkowe dotyczące słynnego piosenkarza i zwiedzili miasto, które bardzo im się podobało.

Choć pogoda nie była zbyt łaskawa w majowy weekend, imprezy udały się znakomicie i zapewne zostaną na długo w pamięci uczestników.

Za współorganizację Majówki z Beatlesami w Wielbarku serdeczne podziękowania otrzymują:
Sergey Radchenko
Krzysztof Stanisław Werner
Krzysztof Jan Werner
Michał Abramek
Marta Musiał
I Marek Szpejankowski.