menu

Recital młodych wokalistów z Wielbarka

2017-05-23 12:10:57 (ost. akt: 2017-05-23 12:11:57)

Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy” – pod takim tytułem odbył się recital dwójki młodych, zdolnych wokalistów z Wielbarka : Natalii Jackiewicz i Szymona Abramczyka. Tytuł koncertu nie był przypadkowy, oboje są tegorocznymi maturzystami i kończą muzyczną przygodę związaną z Wielbarkiem.

Droga muzyczna Natalii Jackiewicz i Szymona Abramczyka rozpoczęła się w 2014 roku, kiedy to zaczęli uczęszczać na indywidualne zajęcia wokalne zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Wielbarku, a finansowane przez Gminę Wielbark i Wytwórnię Podłoża Zastępczego w Kołodziejowym Grądzie. Ich drogą muzyczną od samego początku kierowała Pani Joanna Gawryszewska, która nie tylko uczyła ich śpiewu, ale również przygotowywała do koncertów, konkursów.

W czwartkowe popołudnie w Gminnym Ośrodku Kultury w Wielbarku zgromadzona publiczność miała niepowtarzalną okazję usłyszeć piosenki, które ściśle związane były z drogą muzyczną Natalii i Szymona.

Publiczność była zachwycona wspaniałym występem Natalii i Szymona. Niejednej osobie zakręciła się łezka w oku. Na zakończenie recitalu wręczono kwiaty i drobne upominki młodym wokalistom oraz osobom i podmiotom bez których recital nie odbyłby się.