menu

Niezwykły koncert, w niezwykłym miejscu

2017-07-11 14:11:03 (ost. akt: 2017-07-11 14:13:17)

Pięćdziesięciu trzech wykonawców wystąpiło jednocześnie dla ponad dwustu osób na koncercie „Pop Oratorium – Miłosierdzie Boże” .

W niedzielę, 9 lipca 2017 roku w dawnym kościele ewangelicko-augsburskim w Wielbarku można było usłyszeć niezwykły koncert pt. „Pop Oratorium Miłosierdzie Boże” do słów św. Siostry Faustyny i muzyki zamościanina - Zbigniewa Małkowicza. Pop Oratorium to próba przedstawienia i przypomnienia słuchaczom wzorca ludzkiej egzystencji, opierającej się na wartościach dobra, prawdy i piękna. Kompozytor w swym dziele zawarł elementy muzyczne z różnych stron świata. W tę niezwykłą podróż muzyczną, do której dołączono grę świateł, publiczność zabrali muzycy z zespołu muzyki sakralnej Lumen z Poznania, orkiestra symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu , chóry Pasjonata ze Świętajna i In Tempo z Wielbarka pod batutą Joanny Gawryszewskiej, soliści: Aleksandra Małkowicz – Figaj , Joanna Konieczna i gość specjalny Janusz Szrom , który przez kilka lat otrzymywał tytuł” Jazzowy Wokalista Roku”, był nauczycielem śpiewu w telewizyjnych programach muzycznych „Jak oni śpiewają” oraz „Fabryka Gwiazd”.

Artyści porwali zgromadzoną publiczność do wspólnego śpiewania, a koncert zakończył się owacjami na stojąco i bisami.

Organizatorem tego niezwykłego wydarzenia muzycznego był Gminny Ośrodek Kultury w Wielbarku przy wparciu Gminy Wielbark, Wytwórni Podłoża Zastępczego w Kołodziejowym Grądzie.