menu

Koncert na zakończenie wakacji w Wielbarku

2017-09-05 11:35:14 (ost. akt: 2017-09-05 11:36:43)

„Wspomnienie lata” – taki tytuł nosił koncert muzyczny, który odbył się w ostatnim dniu sierpnia w dawnym kościele ewangelickim w Wielbarku.

Na zakończenie wakacji dla mieszkańców Gminy Wielbark i gości przygotowano muzyczną niespodziankę. W czwartek, 31 sierpnia 2017 roku w Wielbarku odbył się koncert muzyczny , na którym zaśpiewała Joanna Gawryszewska, której towarzyszył zespół w składzie: Cezary Nowakowski – fortepian, Radosław Dąbrowski – perkusja, Jan Lisiewski – gitara. Muzycy zachwycili zgromadzoną publiczność, nie tylko wspaniałym wykonaniem śpiewanych utworów, jak również błyskotliwymi dialogami, które można było usłyszeć podczas koncertu. Na początku koncertu wystąpiła również z mini-recitalem Karolina Grzywińska uczennica Joanny Gawryszewskiej – zdolna młoda wokalistka z Pasymia, której akompaniował Tomasz Banul .

Trwający prawie dwie godziny koncert wprawił publiczność w różnorodny pod względem palety barw emocjonalnych nastrój. Od refleksyjnych piosenek z gatunku poezji śpiewanej po ekspresyjne wykonania piosenki aktorskiej.

Koncert realizowany był w ramach zadania publicznego pn. „Cykl letnich koncertów w zabytkach Wielbarka „ finansowany przez Gminę Wielbark. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Kreolia Kraina Kreatywności w Jerutkach we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury
w Wielbarku.