menu

Po raz trzydziesty pierwszy podsumowali sezon lotowy

2017-10-03 10:47:06 (ost. akt: 2017-10-03 10:49:39)

Trzydzieści jeden dyplomów wręczono hodowcom gołębi pocztowych z sekcji w Wielbarku za loty gołębi pocztowych 2017. W sezonie lotowym 2017 najwytrwalsze gołębie pokonały dystans 5880 km. Gołębie pocztowe dorosłe wzięły udział w 14 lotach, najdłuższy dystans 820 km miały do pokonania z miejscowości Brema w Niemczech.

W pierwszy dzień października już po raz trzydziesty pierwszy spotkali się hodowcy gołębi pocztowych z Sekcji w Wielbarku na uroczystości podsumowującej sezon lotowy 2017, na której wręczono dyplomy i puchary.

W kategorii lotów gołębi dorosłych pierwsze miejsce i tytuł mistrzowski otrzymał Waldemar Opolka. Pierwszym wicemistrzem został Wiesław Kijewski, zaś tytuł drugiego wicemistrza otrzymał Stanisław Skwiot.

W kategorii lotów gołębi młodych, tytuł mistrza otrzymał Lesław Jabłonowski. Pierwszym wicemistrzem został Stanisław Skwiot tytuł drugiego wicemistrza przypadł Bogdanowi Nagórce. Puchar przechodni Super Mistrza Sekcji Wielbark trafił do Wiesława Kijewskiego. Na uroczystości byli obecni także Edward Kostrzewa i Robert Bladosz, którzy od samego początku istnienia sekcji w Wielbarku są czynnymi członkami.

Wójt Gminy Wielbark Pan Grzegorz Zapadka na ręce Prezesa PZHGP Sekcja w Wielbarku Pana Zbigniewa Boguskiego wręczył podziękowania dla hodowców gołębi za ich działalność.
Podczas uroczystości Prezes Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych Sekcja Wielbark wręczył podziękowania osobom, instytucjom wspomagającym ich działalność.