menu

Światowy Dzień Seniora w Wielbarku

2017-10-18 09:54:04 (ost. akt: 2017-10-18 09:57:25)

W czwartek, 12 października 2017 r. Gminny Ośrodek Kultury w Wielbarku gościł ponad siedemdziesięciu seniorów z Gminy Wielbark. Okazją do spotkania były obchody „Światowego Dnia Seniora”.

Uczestnicy uroczystości otrzymali słodkie upominki i pamiątkowe znaczki, wręczono również kwiaty seniorom reprezentującym Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Wielbarskiej, Stowarzyszenie „Kobiety Kucborka” oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Wesołowie. Nie zabrakło również życzeń, które złożyli: Wójt Gminy Wielbark oraz przedstawiciele Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wielbarku i Gminnego Ośrodka Kultury w Wielbarku.

Przy kawie, herbatce i cieście „starsza młodzież” wysłuchała programu artystycznego w wykonaniu dzieci z zespołu wokalno-teatralnego działającego przy GOK-u oraz zespołu Christopher z Domu Pomocy Społecznej w Szczytnie im. Jana Pawła II. Niespodziankę przygotowali również uczestnicy zajęć ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Wesołowie, którzy przedstawili skecz „Napad na bank”, a zespół „Mufinki” zaprezentował oryginalny taniec. I tak w miłej atmosferze spędzono Światowy Dzień Seniora.

Organizatorem obchodów „Światowego Dnia Seniora” był Gminny Ośrodek Kultury w Wielbarku.