menu

„Gaude Mater Polonia” – obchody Narodowego Święta Niepodległości w Wielbarku

2017-11-13 10:16:50 (ost. akt: 2017-11-13 10:18:39)

„Gaude Mater Polonia” – taki tytuł nosił koncert poświęcony Narodowemu Świętu Niepodległości zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Wielbarku.

Wieczorem, 10 listopada 2017 r. w dawnym kościele ewangelickim w Wielbarku odbył się uroczysty koncert poświęcony obchodom 99. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Osiemnastu solistów , chóry: Pasjonata ze Świętajna, In Tempo z Wielbarka zaprezentowało pieśni patriotyczne i legionowe, które były przeplatane słowem mówionym . Koncert rozpoczął się od wspólnego odśpiewania Hymnu Polski, następnie kilka słów o tym jakże ważnym dla Polaków wydarzeniu powiedział Wójt Gminy Wielbark Pan Grzegorz Zapadka.

Aby uczcić ten szczególny dzień, publiczności przypięto kotyliony.

Tego dnia , dawny kościół ewangelicki w Wielbarku, który podczas I wojny światowej pełnił m.in. funkcję lazaretu, został podświetlony kolorami flagi, a całości dopełniła iluminacja świetlna , która została wykonana w środku tego pięknego obiektu.

Organizatorem uroczystości z okazji 99. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości był Gminny Ośrodek Kultury w Wielbarku przy wsparciu Gminy Wielbark i Wytwórni Podłoża Zastępczego w Kołodziejowym Grądzie, a w tym niezwykłym wydarzeniu wzięło udział ponad dwieście osób.