menu

Otwarcie wystawy „Czarny Piec 2017” w Wielbarku

2018-03-12 13:04:06 (ost. akt: 2018-03-12 13:04:58)

W mroźny czwartkowy wieczór 28 lutego 2018 roku, w Gminnym Ośrodku Kultury w Wielbarku odbył się wernisaż poplenerowej wystawy malarskiej pn.„Czarny Piec 2017”. Obrazy powstały podczas X Międzynarodowych Spotkań Artystycznych w Czarnym Piecu.

Otwarcia dokonał organizator pleneru malarskiego, Pan Czesław Nowakowski, który uczestnikom wernisażu przybliżył ideę powstania plenerów oraz przedstawił ubiegłorocznych artystów .

Czarny Piec to wieś w Gminie Jedwabno, w której od dziesięciu lat spotykają się artyści z całej Europy i nie tylko, aby przez kilka dni, na płótnie utrwalać piękno naszego regionu. Prace powstałe podczas plenerów są prezentowane na wystawach nie tylko organizowanych w Polsce, ale również poza jej granicami. W Wielbarku zaprezentowano 35 obrazów, które namalowało trzydziestu czterech artystów, a prezentują dorobek dziesięciu spotkań artystycznych.

Podczas wernisażu wręczono dyplomy i drobne upominki dla piętnaściorga dzieci z Gminy Wielbark, które brały udział w warsztatach malarskich pn. „Artyści –dzieciom”, które pod okiem malarzy biorących udział w plenerze szlifowały zdolności artystyczne .Podziękowano również wszystkim osobom, które wspierają Międzynarodowe Spotkania Artystyczne. Na zakończenie odbył się koncert , na którym zaprezentowano piosenki „z różnych stron świata”.