menu

„Kocham śpiewać polskie piosenki”

2018-03-23 11:50:44 (ost. akt: 2018-03-23 11:54:51)

W czwartek, 22 marca 2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Wielbarku odbyło się rozstrzygnięcie gminnego etapu konkursu wokalnego pt. „Kocham Śpiewać Polskie Piosenki”, którego uczestnikami była młodzież z terenu Gminy Wielbark.

Swoich reprezentantów wystawiła Szkoła Podstawowa w Łatanej Wielkiej, Szkoła Podstawowa w Zabielach i Gminny Ośrodek Kultury w Wielbarku. Wokaliści walczyli w dwóch kategoriach: uczniowie kl. IV-VI, kl. VII i gimnazjum.

W eliminacjach gminnych konkursu „Kocham Śpiewać polskie piosenki” w kategorii klasy VII – gimnazjum zwycięzcą został Piotr Piórkowski ze Szkoły Podstawowej Łatanej Wielkiej, który zakwalifikował się do międzygminnego konkursu wokalnego i 10 maja br. w Iłowie – Osada będzie reprezentował Gminę Wielbark. Nagrodą główną konkursu międzygminnego jest udział w 26. Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki PIOSENKOBRANIE w czerwcu br. w Opolu.

Konkurs finansowany jest przez Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Organizatorem jest Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Brama Mazurskiej Krainy” w Nidzicy. Koordynatorem gminnego etapu konkursu był Gminny Ośrodek Kultury w Wielbarku.