menu

Pikniki międzypokoleniowe na terenie Gminy Wielbark

2018-05-08 13:07:33 (ost. akt: 2018-05-08 13:09:40)

W słoneczną sobotę, 28 kwietnia 2018 r. w miejscowościach: Jesionowiec, Przeździęk Wielki i Baranowo odbyły się pikniki międzypokoleniowe, w których udział wzięły dzieci, młodzież oraz dorośli mieszkańcy sołectw.

Pikniki były okazją do podsumowania projektu pn. „Ekologia za płotem” , w którym udział wzięło czterdzieścioro dzieci z Gminy Wielbark, a mający na celu naukę zastosowania i wykorzystania ekologicznych materiałów – gliny i drewna , w tworzeniu rękodzieła artystycznego.

Przez kilka miesięcy dzieci i młodzież z sołectw: Baranowo, Jesionowiec i Przeździęk Wielki, wzięły udział m.in.: w warsztatach ceramicznych, na których poznały pracę z gliną, zapoznały się z procesem tworzenia wyrobów ceramicznych od ich zaprojektowania, poprzez przygotowanie materiału, aż do ich obróbki. Poznały sztukę zdobienia drewna m.in. metodą decoupage .Uczestnicy warsztatów nauczyli się wykorzystać drewno z odzysku w życiu codziennym i tworzeniu rękodzieła artystycznego. Dzieci wraz z rodzicami wzięły udział w warsztatach artystycznych na których wykonali ozdoby wielkanocne z korzystaniem materiałów wtórnych.

Na zakończenie projektu odbyły się pikniki międzypokoleniowe podsumowujące pracę dzieci i młodzieży. Podczas spotkania nie mogło zabraknąć zabaw, konkursów i wspólnego śpiewania tych młodszych i starszych przy akompaniamencie gitary. Podczas pikników można było skosztować potraw na bazie lokalnego produktu – ziemniaka. Było ognisko i coś słodkiego dla każdego . Pikniki to była wspaniała okazja do integracji młodszych i starszych mieszkańców i powrotu do tradycji spędzania wspólnie wolnego czasu. Na zakończenie wręczono wszystkim dzieciom i młodzieży biorącej udział w projekcie pamiątkowe dyplomy.

Projekt pn. „Ekologia za płotem” był zrealizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Wielbarku we współpracy z sołectwami :Baranowo, Jesionowiec, Przeździęk Wielki oraz IKEA Industry Poland Sp. z o.o. Oddział w Wielbarku.