menu

Sobota z piosenkami Elvisa Presleya w Wielbarku

2018-05-21 07:29:50 (ost. akt: 2018-05-21 07:35:11)

Adam Gałka najpopularniejszy polski naśladowca Elvisa Presleya, jeden z najlepszych jego odtwórców w Europie, posiadający specjalny certyfikat od żony Presleya jako najbardziej zbliżony głos do Elvisa- był gościem specjalnym podczas II Powiatowego Konkursu piosenki pt. „Legendy Wiecznie Żywe – Elvis Presley” zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Wielbarku.

W sobotę, 19 maja 2018 roku Gminny Ośrodek Kultury w Wielbarku gościł wokalistów z Powiatu Szczycieńskiego, którzy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne śpiewając największe przeboje „Króla Rock and Rolla”.Uczestnicy konkursu najczęściej wybierali piosenkę „Can’t help falling in love”. Po długich obradach Jury wyłoniła laureatów w czterech kategoriach wiekowych:

Zwycięzcami konkursu zostali:

W kategorii klas IV- VI:

I miejsce – Arleta Gnoza

Wyróżnienie - Emilia Chorążewicz

W kategorii klasa VII i Gimnazjum:
I miejsce – Agnieszka Mirkowicz
II miejsce – Patrycja Ignacok
III miejsce – Wiktoria Kłusek

W kategorii szkoła średnia:
I miejsce – Małgorzata Kozicka

Wyróżnienie - Karolina Grzywińska

W kategorii dorośli:
1. Chór In Tempo z Wielbarka.

Nagrodzeni otrzymali m.in. :koszulki i kubki z podobizną Elvisa Presleya oraz jego płyty.

Na zakończenie dla uczestników konkursu „POLSKI ELVIS PRESLEY” zaśpiewał swoją ulubioną piosenkę „Króla Rock and Rolla”.

Tego dnia piosenki Elvisa Presleya rozbrzmiewały w Wielbarku bardzo długo. Po południu odbył się specjalny koncert muzyczny pt. „Elvis Show”. Zgromadzona publiczność miała niepowtarzalną okazję usłyszeć piosenki „Króla” w wykonaniu Adama Gałki , który zdobył serca wielbarskich widzów, nawiązał świetny kontakt z publicznością. Piosenkarz otrzymał za swój „show” gromkie brawa na stojąco, a bisom nie było końca. Zgromadzonej publiczności trudno było rozstać się z tak wspaniałym wykonawcą piosenek Elvisa Presleya. Na zakończenie koncertu, zgromadzona publiczność wykonała pamiątkowe zdjęcia z „polskim Elvisem Presleyem”.