menu

Koncert „PRO MUSICA ANTIQUA” w Wielbarku

2018-06-18 07:21:46 (ost. akt: 2018-06-18 07:23:28)

W sobotę, 16 czerwca 2018 roku w dawnym kościele ewangelickim w Wielbarku odbył się koncert zespołu kameralnego „Pro Musica Antiqua” zorganizowanego w ramach zadania pn. „Muzyka europejska w zabytkach i przyrodzie Warmii i Mazur” realizowanego przy wsparciu Związku Gmin Warmińsko-Mazurskich przy pomocy finansowej Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Koncert odbył się pod patronatem Wójta Gminy Wielbark Pana Grzegorza Zapadki, a organizatorami byli: Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich, Gmina Wielbark i Gminny Ośrodek Kultury w Wielbarku.

W sobotę, olsztyński zespół kameralny Pro musica antiqua , przybliżyła zgromadzonej na koncercie publiczności w kilku blokach muzykę wielkich kompozytorów z całego świata. Słuchacze mieli niepowtarzalną okazję usłyszeć utwory wykonanie na takich instrumentach jak : harfa, fortepian, obój, rożek angielski i flet, a prowadzący koncert w ciekawy sposób opowiadał o utworach , które były zagrane.

Publiczność była oczarowana występem olsztyńskich muzyków.

Nie obyło się bez bisów. Na zakończenie tego niepowtarzalnego koncertu, Wójt Gminy Wielbark wręczył muzykom drobne regionalne upominki.