menu

Koncert pt. „All You Need is Love” w Wielbarku

2018-07-03 10:23:08 (ost. akt: 2018-07-03 10:25:50)

„…Cudowny występ, niesamowite wrażenia, niezapomniane przeżycia…” – takie słowa padały po niedzielnym koncercie jaki odbył się w Wielbarku.

W niedzielę, 1 lipca 2018 r. w dawnym kościele ewangelickim w Wielbarku odbył się koncert pt. „ All You Need is Love” z repertuarem zespołu the Beatles, Krzysztofa Klenczona i Czesława Niemena, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Wielbarku. Te niesamowite wydarzenie obejrzało prawie 300 osób z Powiatu Szczycieńskiego jak również przyjezdni goście.

Podczas koncertu na scenie wystąpiło ponad 40 wykonawców . Na samym początku wystąpiły dwie młode wokalistki – Karolina Grzywińska i Agnieszka Mirkowicz. Następnie gwiazda wieczoru - zespół Żuki, któremu towarzyszyły chóry: Pasjonata ze Świętajna i In Tempo z Wielbarka pod kierownictwem Joanny Gawryszewskiej.

Zespół Żuki z Bydgoszczy od 1987 roku w tym samym składzie popularyzuje głównie wielkie przeboje brytyjskiej grupy The Beatles, Krzysztofa Klenczona oraz autorskie piosenki wydane na płycie Moment. Dotychczas występowali w 16. Krajach, w wielu prestiżowych Festiwalach, Wydarzeniach, także u boku światowych gwiazd muzyki.

Dysponują wieloma projektami artystycznymi na czele z ekskluzywnymi Koncertami z Orkiestrami Symfonicznymi, Rozrywkowymi oraz Musicalem Tribute To The Beatles Yesterday. Zespół tworzą: Piotr Andrzejewski - gitara, wokal, Adam Staniszewski - gitara, wokal, Marek Posieczek - gitara basowa, wokal, Jerzy Bołka - perkusja oraz występujący od wielu lat z Żukami piosenkarz i pianista Joachim Perlik, znany z programu TVP "Jaka to melodia?", uznawany przez krytyków muzycznych za najlepszego wykonawcę utworów Czesława Niemena. Warto podkreślić, że koncert zbiegł się z 50-leciem powstania filmu "Yellow Submarine", który jest oparty na muzyce zespołu The Beatles.

Muzyczne rytmy lat ‘60 i ’70 świetnie wpisały się w klimat zabytkowego wielbarskiego obiektu.

Koncert wsparli: Gmina Wielbark i Wytwórnia Podłoża Zastępczego w Kołodziejowym Grądzie.