menu

Rodzinne Zawody Wędkarskie na Łowisku w Sasku Małym

2019-05-09 08:09:15 (ost. akt: 2019-05-09 08:11:57)

48 zawodników tworzących 24 pary wzięło udział w Rodzinnych Zawodach Wędkarskich na Łowisku w Sasku Małym zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Wielbarku, a przeprowadzone przez Polski Związek Wędkarski Koło nr 74 w Szczytnie.

W piątek, 03 maja 2019 roku miłośnicy wędkowania spotkali się po raz kolejny by wziąć udział w corocznych Rodzinnych Zawodach Wędkarskich na Łowisku w Sasku Małym. Chętnych do wzięcia udziału w wędkowaniu było dużo więcej, lecz ze względów organizacyjnych i bezpieczeństwa w zawodach mogło wziąć udział 24 pary, które zostały podzielone na dwie kategorie. Podczas rodzinnego wędkowania „doświadczeni wędkarze” zdradzali tajniki wędkowania najmłodszym. Wędkarze z Polskiego Związku Wędkarskiego nr 74 udzieli zawodnikom kilku cennych rad .Rodzinna atmosfera i humor nie opuszczał uczestników tego „rodzinnego pikniku”.

Podczas rodzinnych zawodów zebrano również śmieci, a na zakończenie odbyło się ognisko.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową przypinkę , dyplom oraz upominek.

Organizatorem rodzinnych zawodów wędkarskich był Gminny Ośrodek Kultury w Wielbarku, a współorganizatorami Polski Związek Wędkarski Koło nr 74 w Szczytnie, Kierownik Hali Sportowej w Wielbarku Pan Wojciech Kulis i Pan Ireneusz Jastrzębski.

Kategoria I (do klasy podstawowej VI)
1. Zygmunt Kwiatkowski i Mariusz Kwiatkowski
2. Marcelina Krupińska i Jacek Kurpiński
3. Kornelia Gołębiewska i Stanisław Czaplicki

Kategoria II (klasy VII-VIII i Gimnazjum)
1. Mateusz Mościcki i Dariusz Stefanowicz
2. Konrad Sobiecki i Stanisław Sobiecki
3. Jakub Pliszka i Bartosz Kurzac