menu

Plener Malarski i wystawa malarzy z Wielbarka

2019-06-05 08:36:15 (ost. akt: 2019-06-05 08:37:21)

W słoneczną niedzielę 02 czerwca 2019 roku Gminny Ośrodek Kultury w Wielbarku zorganizował w Agroturystyce w Głuchu plener malarski połączony z wystawą poplenerową oraz wernisażem prac uczestników warsztatów malarsko – rysunkowych zorganizowanych w Gminnym Ośrodku Kultury w Wielbarku pod kierunkiem Pani Olgi Kokoryn .

Już od godziny 10.00 artyści z Wielbarka oraz zaproszeni malarze ze Szczytna utrwalali cudowne pejzaże, korzystając z gościny właścicieli agroturystyki w Głuchu. Efekty całodziennego tworzenia można było zobaczyć na wystawie poplenerowej połączonej
z wernisażem prac uczestników warsztatów malarsko - rysunkowych dla dorosłych w Gminnym Ośrodku Kultury w Wielbarku. Na wernisażu padły słowa:" te prace są tak dobre, że trzeba je pokazywać światu – nie powinno się ich chować w domach!" Ten plener to znakomite podsumowanie całego sezonu, a dla artystów ważne jest nie tylko samo malowanie – to także wspaniale spędzony czas i jeszcze jedna perełka: integracja artystów z Wielbarka i Szczytna. Organizatorzy zapewniają kolejne takie spotkania artystyczne.