menu

Koncert kameralny zespołu „Pro Musica Antiqua” w Wielbarku

2019-08-27 12:01:09 (ost. akt: 2019-08-27 12:02:45)

W czwartek, 14 sierpnia 2019 roku w dawnym kościele ewangelickim w Wielbarku odbył się koncert kameralny zespołu „Pro Musica Antiqua” zorganizowanym w ramach zadania pn. „Muzyka europejska w zabytkach i przyrodzie Warmii i Mazur” realizowanego przy wsparciu Związku Gmin Warmińsko-Mazurskich przy pomocy finansowej Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Koncert odbył się pod patronatem Burmistrza Wielbarka Pana Grzegorza Zapadki , a organizatorami byli: Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich, Gmina Wielbark i Gminny Ośrodek Kultury w Wielbarku.

Olsztyński zespół kameralny „Pro Musica Antiqua” przybliżył zgormadzonej na koncercie publiczności w kilku blokach muzykę wielkich kompozytorów z całego świata (m.in.: Jana Sebastiana Bacha, Antonio Vivaldiego, Amadeusza Mozarta, Stanisława Moniuszki) . Słuchacze mieli niepowtarzalną okazję usłyszeć utwory wykonanie na takich instrumentach jak : harfa, fortepian, obój, rożek angielski, flet, klarnet, fagot i sopran, a prowadzący koncert w ciekawy sposób opowiadał o prezentowanych utworach.

Publiczność składająca się z mieszkańców Gminy Wielbark oraz turystów była oczarowana występem olsztyńskich muzyków. Nie obyło się bez bisów. Na zakończenie tego niepowtarzalnego koncertu, w imieniu Burmistrza Wielbarka - Przewodniczący Rady Miejskiej w Wielbarku Pan Robert Kwiatkowski wręczył muzykom drobne upominki i kwiaty.