menu

Fotografia od kuchni

2017-03-16 07:25:33 (ost. akt: 2017-03-16 07:27:35)

Od grudnia do lutego 2017 roku w Gminie Wielbark odbyły się nietuzinkowe warsztaty zrealizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Wielbarku w ramach projektu pt. „Fotografia od kuchni, sąsiedzkie spotkania kulinarne”.

W zajęciach udział wzięło około pięćdziesięcioro dzieci i młodzieży z miejscowości : Baranowo, Jesionowiec i Przeździęk Wielki, którzy uczyli się fotografować wypieki i słodycze jakie każdy z nas może przygotować we własnej kuchni.

W ramach warsztatów uczestnicy ćwiczyli kompozycję, perspektywę, obsługę lustrzanki cyfrowej oraz ogólną kulturę widzenia. Oprócz umiejętności fotograficznych, można było również poznać nowe ciekawe przepisy na domowe, słodkie przysmaki.

Wykonane fotografie wykorzystano do stworzenia wystawy, której otwarcie było jednocześnie podsumowaniem warsztatów w każdej z miejscowości. Projekt udało się zrealizować dzięki dofinansowaniu Ikea Industry w Wielbarku, a także zaangażowaniu sołtysów, Gminnego Ośrodka Kultury w Wielbarku oraz prowadzącego zajęcia Arkadiusza Dziczka -fotografa i
animatora.

Dzięki dobrej współpracy organizatorów, dzieci i młodzież z Gminy Wielbark miały szansę na wypełnienie wolnego czasu w ciekawy sposób.