menu

Spektakl teatralny zawitał do Wielbarka

2017-08-29 14:57:48 (ost. akt: 2017-08-29 14:59:03)

„Mamusiu , co to za ptaszek” – taki tytuł nosił spektakl teatralny w wykonaniu teatru Agrafka z Chełmna. Przedstawienie zostało wystawione w piątek, 25 sierpnia 2017 r. w dawnym kościele ewangelickim w Wielbarku.

Widzowie mieli niebywałą okazję obejrzeć monodram w wykonaniu Igi Jambor-Skupniewicz, która zagrała matkę dwójki dzieci i w bajkowy , bardzo literacki sposób wprowadziła w świat skomplikowanych relacji matki z dziećmi i matki z samą osobą, jako kobieta. Bohaterka otrzymuje list z zagranicy, z propozycją wyjazdu na dłuższy czas, nęcona możliwością zrobienia kariery, staje pod dylematem co ma wybrać. Wspaniała gra aktorska, gra świateł i towarzysząca muzyka spowodowała, że widz w czuł się w rolę głównej bohaterki.

Aktorka wraz z reżyserem Krystianem Wieczyńskim otrzymali gromkie brawa od widzów. Po zakończeniu przedstawienia odbyło się spotkanie pomysłodawców spektaklu z widzami.

Przedstawiony spektakl zdobył I nagrodę na XII Ogólnopolskich Spotkaniach z Monodramem o „Złotą Podkowę Pegaza” w Suwałkach.

Spektakl został wystawiony w ramach zadania publicznego pn. „Cykl letnich koncertów w zabytkach Wielbarka „ i dofinansowany przez Gminę Wielbark. Organizatorem była Fundacja Kreolia Kraina Kreatywności w Jerutkach we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Wielbarku.