menu

Rodzinne Zawody Wędkarskie na Łowisku w Sasku Małym

2018-05-07 11:19:20 (ost. akt: 2018-05-07 11:21:37)

Bartosz Owczarek z Jakubem Owczarkiem oraz Mateusz Sędziński z Marcinem Sędzińskim – wygrali w swoich kategoriach wiekowych w Rodzinnych Zawodach Wędkarskich zorganizowanych na Łowisku w Sasku Małym.

W słoneczny poranek, 03 maja 2018 r. na Łowisku w Sasku Małym odbyły się Rodzinne Zawody Wędkarskie zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Wielbarku, które poprowadzili działacze Polskiego Związku Wędkarskiego Koło nr 74 w Szczytnie.

W zawodach wędkarskich wzięło udział trzydziestu sześciu wędkarzy z terenu Gminy Wielbark oraz Olsztyna. Przed rozpoczęciem zawodów, uczestnicy pozbierali śmieci ze swoich stanowisk. Tego dnia ryba brała wyjątkowo . W ciągu dwóch godzin jedna z par złowiła ponad 3 kg ryb. Piękna pogoda spowodowała, że zawody wędkarskie przeistoczyły się w rodzinny piknik.

Zawody wędkarskie zostały rozegrane w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe klasy: I-VI i szkoła podstawowa klasa VII i gimnazjum, a uczestnikami byli „opiekun + dziecko”. Po rozegraniu zawodów, dzieci wraz z opiekunami oraz kibice udali się na ognisko.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową przypinkę, dyplom oraz nagrodę. Wręczono również dyplomy dla najmłodszego zawodnika, którym okazał się Nikodem Zbierzak, a największą rybę złowiła Emilia Stefanowicz.

Kwalifikacja:
Kategoria – szkoły podstawowe klasy: I-VI

1. Bartosz Owczarek i Jakub Owczarek
2. Agata Krupińska i Jacek Krupiński
3. Kornel Rosiński i Albert Rosiński

Kategoria – szkoła podstawowa klasa VII i gimnazjum
1. Mateusz Sędziński i Marcin Sędziński
2. Mateusz Mościcki i Przemysław Mościcki
3. Emilia Stefanowicz i Dariusz Stefanowicz

Organizatorem rodzinnych zawodów wędkarskich był Gminny Ośrodek Kultury w Wielbarku, a współorganizatorami Polski Związek Wędkarski Koło nr 74 w Szczytnie, Kierownik Hali Sportowej w Wielbarku Pan Wojciech Kulis i Pan Ireneusz Jastrzębski.