menu

„Warto pomagać” - otwarta akcja poboru krwi w Wielbarku

2019-04-09 09:38:44 (ost. akt: 2019-04-09 09:39:50)

„Warto pomagać” – pod takim hasłem odbyła się już 64. akcja poboru krwi zorganizowana przez klub HDK PCK przy OSP w Wielbarku.

W sobotę, 06 kwietni 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Wielbarku spotkali się honorowi dawcy krwi, by podzielić się z innymi „cząstką siebie” w postaci kropli krwi. Od samego rana już krwiodawcy czekali na oddanie krwi. Zgłosiło się prawie 60 osób, łącznie zebrano ponad 20 litrów krwi . Pierwszy raz krew oddali: Magdalena Pisarska, Artur Chyliński i Marek Płocharczyk , który na akcję przyszedł z tatą Szczepanem ( wieloletnim krwiodawcą), bo jak mówi „pomogę innym”. Warto dodać, że nowi „producenci krwi” to dzieci wieloletnich krwiodawców , którzy na swoim koncie mają oddany „nie jeden litr krwi”

Zapotrzebowanie na krew nie zmniejsza się, a wręcz wzrasta. Lecz żeby zostać krwiodawcą trzeba spełnić wiele „wymogów” .”Dlatego tym bardziej cieszy nas organizatorów fakt, że „chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi przechodzi z pokolenia na pokolenie, że ludziom zwyczajnie chce się rano wstać w dzień wolny , ustać w kolejce i oddać krew”. Jak można przeczytać na opakowaniu z czekoladami „słodko jest się dzielić” i tak właśnie jest.