menu

Szlaki Kajakowe

SZLAK RZEKI SAWICY
Szlak zaczyna się na północnym brzegu jeziora Sasek Wielki w gminie Dźwierzuty i przepływa przez tereny położone w gminie Szczytno łącząc jeziora Sasek Wielki, Sedańskie, Sasek Mały (Szoby Małe) by poniżej miejscowości Sasek Mały wpłynąć w lasy na terenie gminy Wielbark i znaleźć ujście w Omulwi w centrum Wielbarka. Szlak Sawicy uważany jest za trudny, a to ze względu na większą ilość przeszkód w nurcie. Głównie chodzi o zwalone drzewa, szybszy nurt i większą ilość zakrętów. Szlak przez większość swej długości płynie wśród lasów.

» Szlak rzeki Sawicy - dokładny opisSZLAK RZEKI OMULEW (od jeziora Omulew do Wielbarka)
Szlak rozpoczyna się od jeziora Omulew w gminie Nidzica. Prowadzi następnie przez gminę Jedwabno by przekroczyć granicę gminy Wielbark. Przez fakt, że szlak przez większość swej długości płynie wśród lasów jak również prawie zupełnie brak na brzegach rzeki turystycznej infrastruktury a całymi kilometrami ciągną się tereny bezludne jest to szlak dla rasowego turysty, który ceni ciszę.

» Szlak rzeki Omulew (od jeziora Omulew do Wielbarka) - dokładny opisSZLAK RZEKI OMULEW (od Wielbarka do ujścia do Narwi)

» Szlak rzeki Omulew (od Wielbarka do ujścia do Narwi) - dokładny opisSZLAK „CZTERECH JEZIOR” (od jeziora Koniecznego do Omulwi na 33 km)


» Szlak „Czterech jezior” - dokładny opisSZLAK RZEKI WAŁPUSZY

Pewne znaczenie – raczej treningowe- ma jeszcze jeden szlak w pobliżu Wielbarka a mianowicie kilku kilometrowy SZLAK RZEKI WAŁPUSZY w miarę spławny na odcinku od mostu w Stachach do ujścia do Omulwi w pobliżu Kwiatkowa- przysiółka wsi Zaręby. Trasa ta jest jednak bardzo męcząca przez dużą ilość zwalonych przez bobry drzew i zalecana raczej przy wysokim stanie wody.