menu

Wystawa fotograficzna pt. „Wielbark – moje miasto”

2019-08-27 11:58:30 (ost. akt: 2019-08-27 12:04:32)

W środę, 14 sierpnia 2019 roku w dawnym kościele ewangelickim w Wielbarku odbyło się otwarcie wystawy fotograficznej pt. „Wielbark –moje miasto” przygotowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Wielbarku.

Na zdjęciach oraz prezentacji multimedialnej zostały zaprezentowane prace fotograficzne ilustrujące Wielbark i jego Mieszkańców
w aktywnej nowoczesnej odsłonie.

Organizatorzy chcieli w ten sposób podkreślić historyczne wydarzenie jakim jest odzyskanie praw miejskich przez Wielbark. To było nie lada wyzwanie.

Wielbark, jego mieszkańcy, stowarzyszenia, instytucje, zakłady pracy są bardzo aktywni i trudno było zdecydować się na sposób zaprezentowania tej aktywności. Podczas samej realizacji wystawy, organizatorzy poznawali możliwości i potencjał „młodego-starego” miasta, jego mieszkańców.

Przy tego typu przedsięwzięciach bardzo trudnym zadaniem jest dokonać wyboru co zaprezentować, a z jakich zdjęć zrezygnować, gdyż nie da się pokazać wszystkiego. Skupiono się więc na atutach miasta Wielbark.

Na zdjęciach prezentowano takie obszary aktywności mieszkańców jak: kultura, edukacja, aktywność społeczna, sport i środowisko przyrodnicze. Na zakończenie wręczono podziękowania wszystkim, którzy wsparli inicjatywę.