menu

1000 litrów krwi oddanych w Wielbarku

2015-10-15 07:23:23 (ost. akt: 2015-10-15 07:35:48)

Po raz kolejny znakomitym wynikiem zakończyła się otwarta akcja poboru krwi zorganizowana przez Klub HDK PCK przy OSP w Wielbarku.

W słoneczną sobotę, 3 października 2015r. do punktu poboru krwi w Wielbarku zgłosiło się sześćdziesiąt osób, zebrano prawie 24 litrów tego życiodajnego płynu i tym samym wielbarski Klub HDK PCK przy OSP w Wielbarku na swoim koncie ma ”zebranych” już ponad 1000 litrów krwi oddanych na 44 akcjach poboru krwi w ciągu ośmiu lat.

Na akcję przybyli stali bywalcy, osoby, które po raz pierwszy oddały krew: Izabela Dąbkowska, Marcin Kuczyński, Anna Matwiejczuk i Wiktoria Rosińska; byli i tacy, którzy na akcję przyjechali z przyległych gmin i Olsztyna. Dla krwiodawców, którzy oddali tego dnia krew, przygotowano niespodziankę i wręczono opaski z grupami krwi.
W czasie sobotniej akcji poboru krwi zbierane były również plastikowe nakrętki oraz monety 1,2,5-groszowe”, które dostarczyli mieszkańcy Gminy Wielbark.

W miesiącu listopadzie odbywają się uroczystości z okazji Dni Honorowych Dawców Krwi. Już po raz ósmy członkowie Klubu HDK PCK przy OSP w Wielbarku zorganizują uroczystość i odbiorą odznaczenia oraz nagrody za chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Będzie to okazja na wyrażenie podziękowań tym wyjątkowym ludziom.