menu

Niespodzianka dzieci dla Mam

2020-06-02 07:36:43 (ost. akt: 2020-06-02 07:39:51)

„Pomaga nam w każdej sytuacji, pociesza nas gdy jest nam smutno, tuli do snu, zabiera na lody, maluje ze mną , jest bardzo kochana” – to tylko nieliczne zdania jak o swojej Mamie mówili uczestnicy konkursu ogłoszonego z okazji „Dnia Matki”.

Dzień Matki, to wyjątkowe święto. Dzieci obdarowują mamę kwiatami, laurkami, prezentami. Z tej okazji Gminny Ośrodek Kultury w Wielbarku przygotował konkurs, w którym do wygrania był bukiet kwiatów wręczony przez kuriera dla mamy w dniu jej święta. W konkursie mogły wziąć udział dzieci i młodzież z Gminy Wielbark, a polegał on na nagraniu krótkiego filmiku, w którym należało przekonać Jury „że to właśnie Twoja Mama powinna dostać prezent”.

Prostota, szczerość ,pomysłowość dzieci zauroczyła Jury. Trzech braci: Mateusz, Marcel i Wojtek Tańscy z Wielbarka swoim filmikiem zachwycili organizatora i to oni wygrali główną nagrodę. Tym większa była niespodzianka, gdyż Pani Anna o niczym nie miała pojęcia i była bardzo zaskoczona, kiedy z samego rana w „Dzień Matki” dostarczono jest bukiet czerwonych róż. „Na Dzień Matki czekała mnie niespodzianka jaką zrobili mi moi chłopcy, nie spodziewałam się tak pięknego filmiku no i kwiatów ślicznych. Zaskoczyli mnie bardzo pozytywnie , są wyjątkowi i bardzo mocno kochani” – mówi mama chłopców Pani Anna Tańska.

Przyznano również wyróżnienie, które otrzymała Nela Siedlecka z Wielbarka. W nagraniu filmiku pomogła jej ciocia. Mama Nelki, Pani Marzena Siedlecka również otrzymała kwiaty , które zostały dostarczone kurierem „Byłam bardzo zaskoczona i wzruszona nagraniem mojej córeczki, że tak pięknie jej wyszło” - tak po obejrzeniu nagrania mówi mama Neli.

Kwiaty dla swoich mam wygrały również: Maja Szumowska z Jesionowca, która w filmiku zaprezentowała swój własny wiersz zadedykowany dla mamy oraz Kornelia Zapadka i Zofia Zapadka z Wesołowa.