menu

Walka z czasem

2020-10-21 14:17:28 (ost. akt: 2020-10-21 14:37:10)

Lenka, Mikołaj, Pan Janusz – trzy różne osoby, niespokrewnione, a łączy ich jedno - „walka z czasem”. To z myślą o nich wielbarski Klub HDK PCK przy OSP w Wielbarku przy akcji poboru krwi zorganizował zbiórkę plastikowych nakrętek oraz informował w jaki sposób można im pomóc.

W sobotę, 12 września br. na parkingu przy OSP w Wielbarku stanął ambulans RCKiK w Olsztynie, w którym można było oddawać krew. Tym razem zbierano krew dla Pana Janusza z Ożarowa, który choruje na białaczkę i czeka na przeszczep szpiku kostnego. Zgłosiło się 47 osób, zebrano 18 litrów krwi. Po raz pierwszy krew oddała Pani Aneta Pac.

Pan Andrzej ma ponad pięćdziesiąt lat , choruje białaczkę i czeka na przeszczep szpiku kostnego. Do póki nie znajdzie się dawca musi dostawać krew i ten sposób honorowi dawcy krwi mogą mu pomóc. Pan Andrzej to krewny krwiodawców. Czekają , aż znajdzie się odpowiedni dawca szpiku kostnego. Organizator akcji zachęca do zarejestrowania się w bazie potencjalnych dawców szpiku ,ale niech to będzie świadoma i dojrzała decyzja. Rejestrując się w takiej bazie dajemy nadzieję, szansę na życie drugiemu człowiekowi i pamiętajmy o tym . Nie podejmujmy tak ważnej decyzji w przepływie chwili, zrywu, bo decydując się , a później rezygnując odbieramy komuś szanse na dalsze życie. Niech to będzie świadoma pomoc.

W tym dniu, zbierano również plastikowe nakrętki, z przeznaczeniem dla Lenki Mazur chorej na SMA jak również informowano w jaki sposób można wspomóc leczenie zarówno dziewczynki jak i Mikołaja, który również choruje na tą samą chorobę. Uratować może ich najdroższy lek świata. Rodzina , przyjaciele, znajomi, ludzie dobrej woli robią wszystko by pomóc maluchom. To niewyobrażalna suma 10 mln złotych na leczenie jednego dziecka .

Mikołaj ma 1,5 roku i jak Lenka rdzeniowy zanik mięśni. Jego mama Natalia pracuje w biurze operacyjnym N.E.T. Wood w Białymstoku, którego Zakład Produkcyjny mieści się w Wielbarku. Koledzy i koleżanki bardzo mocno zaangażowali się w pomoc rodzinie Mikołaja.

Pomoc w postaci plastikowych nakrętek płynęła z każdej strony Gminy Wielbark i spoza niej. Organizator nie jest w stanie wymienić wszystkich, którzy pomogli. Przynosiły dzieci, młodzież, dorośli, turyści. Angażowały się całe sołectwa, jednostki organizacyjne, szkoły, strażacy, dom środowiskowy. Każdy choć w ten prosty sposób chciał pomóc i nagłośnić sprawę.

POMÓŻMY I MY pokonać Lence i Mikołajowi SMA
Jak to zrobić?
Wystarczy wejść na stronę:
siepomaga.pl/lenka
siepomaga.pl/mikolaj-sma
i wpłacić pieniądze .
Można wziąć udział w aukcjach, które umieszczane są na stronach m. in. facebooka.