menu

Krwiodawcy „podzieli się cząstką siebie”

2020-11-18 08:43:35 (ost. akt: 2020-11-18 08:46:50)

Pięćdziesięciu jeden krwiodawców, 21 litrów krwi to bilans akcji poboru krwi zorganizowanej przez klub HDK PCK przy OSP w Wielbarku.

W sobotę, 14 listopada br. na parkingu przy OSP w Wielbarku stanął ambulans do poboru krwi. Chętnych do oddania krwi było sporo, niestety ze względu na zaistniałą sytuację ilość oddających została ograniczona. Po raz pierwszy krew oddała Emilia Pomińska z Baranowa, która na akcję poboru krwi przybyła wraz z rodziną. Warto dodać, że wcześniej jeszcze jako dziecko towarzyszyła mamie podczas akcji . Krwiodawcy jak również mieszkańcy Wielbarka przekazali słodycze i inne artykuły dziecięce w ramach zbiórki, którą zorganizowała mieszkanka Wielbarka Pani Marta. Powędrują one do dzieci z wyznaczonego ośrodka w Olsztynie. Przekazano również „grosiki” oraz plastikowe nakrętki na leczenie Lenki Mazur chorej na SMA. Z okazji zbliżających się „Dni Honorowych Dawców Krwi PCK” krwiodawcy otrzymali drobne upominki.

Sobotnia akcja była ostatnią w tym roku zorganizowaną w Wielbarku. Kolejne odbędą się po Nowym Roku. W mijającym roku w Wielbarku zorganizowano łącznie 6 akcji poboru krwi, na których „zebrano” ponad 110 litrów krwi.