menu

Krew z pomocą

2021-02-08 10:34:48 (ost. akt: 2021-02-08 10:36:51)

W sobotę, 23 stycznia 2021r. odbyła się pierwsza w tym roku akcja poboru krwi. Tym razem krew pobierana była w ambulansie RCKiK z Olsztyna. Oddano prawie 12 litrów krwi.

Po raz pierwszy krew oddała Marta Tyszkowska . To nie jedyna forma pomocy jaką mieszkańcy Gminy Wielbark tego dnia okazali. Od kilku miesięcy trwa zbiórka dla dwuletniej Lenki Mazur z Rogu chorej na SMA – rdzeniowy zanik mięśni. Lokalna społeczność mocno zaangażowała się w pomoc dla tej małej dziewczynki. Trwają zbiórki, przekazywane są przedmioty na licytacje. W sobotę odbyła się na ten cel zbiórka plastikowych nakrętek, monet 1,2 5 groszowych i aluminiowych puszek. Wolontariusze przez kilka godzin segregowali „grosiki”, a następnie wsparli ich pracownicy banku.

Kilka dni przed akcją poboru krwi, dotarła do krwiodawców smutna wiadomość. Doszło do pożaru domu, który uległ poważnemu uszkodzeniu ,a należał do wieloletnich członków wielbarskiego Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK . Na szczęście nikt nie ucierpiał. Iwona i Marcin z Kucborka od kilku lat prowadzą rodzinny dom dziecka. Angażują się w różne akcje charytatywne i paradoksalnie również byli zaangażowani w pomoc Lence Mazur. Piekli m. in. ciasta na festyny, kiermasze.