menu

„EKO DZIAŁANIA” MŁODYCH LUDZI

2021-07-29 12:30:32 (ost. akt: 2021-07-29 12:32:21)

Gminny Ośrodek Kultury w Wielbarku zakończył właśnie i przystąpił do podsumowania projektów realizowanych w pierwszej połowie 2021 r., w których udział brały dzieci i młodzież z Gminy Wielbark.

Dwa projekty – „Zostań Super Bohaterem Naszej Planety” i „Omulew i Sawica – dwie wielbarskie rzeki, które wpadają do oceanu”, były oparte o edukację ekologiczną młodych mieszkańców Gminy. Projekty zorganizowano w formie zajęć warsztatowych, które ze względu na sytuację epidemiologiczną odbywały się zdalnie. Uczestnicy otrzymywali do domów pudełka z instrukcjami i materiałami do pracy. Wykonywali praktyczne przedmioty przydatne w codziennym gospodarstwie domowym, takie jak m.in. ekologiczne torby, mydełka glicerynowe, tworzyli recyklingowe elementy wystroju wnętrz, takie jak wazony do kwiatów, tworzyli muzyczne instrumenty. Dzieci uczyły się prawidłowej segregacji śmieci i rozbudzano w nich świadomość poważnego problemu zaśmiecania naszej planety. Zwracano także ich uwagę na problem nieprawidłowego wykorzystywania wody w życiu codziennym, edukowano w temacie zrównoważonego wykorzystywania zasobów natury, ochrony wód i gospodarowania wodą. Dzieci poznawały zwierzęta żyjące w rzekach, jeziorach, morzach i oceanach, zdobyły wiedzę o dwóch wielbarskich rzekach i konieczności utrzymywania ich w czystości.

Zdobytą wiedzę na warsztatach dzieci wykorzystają w życiu codziennym.

Aby mieć stały kontakt z uczestnikami warsztatów i ich rodzicami/ opiekunami, na portalu społecznościowym została utworzona grupa zamknięta, na której umieszczano filmiki, informacje oraz zdjęcia, które wykonywali uczestnicy projektów. Z przesłanych zdjęć wykonano album.

W obu projektach łącznie wzięło udział 40 dzieci z Gminy Wielbark.

Projekty : „Zostań Super Bohaterem Naszej Planety” i „Omulew i Sawica – dwie wielbarskie rzeki, które wpadają do oceanu” zostały zrealizowane przez GOK w Wielbarku przy wsparciu lokalnej firmy.