menu

Przedszkolaki dokarmiają zwierzęta

2015-05-11 10:01:04 (ost. akt: 2015-05-11 10:08:54)

Autor: Koło Łowieckie "Echo" w Wielbarku

11 lutego obchodzimy Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej. To dobra okazja, aby zastanowić się jak z mrozem i śniegiem radzą sobie mieszkańcy lasu i jak my ludzie możemy im pomóc przetrwać najtrudniejszą dla nich porę roku.

Myśliwi z Koła Łowieckiego „ECHO” w Wielbarku wspólnie z Przedszkolem Samorządowym im. Jana Brzechwy w Wielbarku zorganizowali akcję dokarmiania zwierzyny. Dnia 15 lutego 2013 r. w zaśnieżone lasy Leśnictwa Mącice ruszyła 25 osobowa grupa przedszkolaków z opiekunkami i myśliwymi, obserwując dobrze widoczne na śniegu ślady zwierząt. Po dotarciu na miejsce, dzieci przystąpiły do zorganizowanego przy udziale myśliwych dokarmiania zwierzyny. Każdy mógł osobiście wysypać karmę i odczuć tym samym swój bezpośredni udział w akcji.

W miesiącach poprzedzających wyjazd do lasu dzieci podczas wycieczek organizowanych przez swoje opiekunki zbierały żołędzie i kasztany, które właśnie przywiozły do lasu. Wśród kilkudziesięciu kilogramów smakołyków znalazły się m.in.: buraki, chleb, żołędzie i kasztany. Myśliwi wspomagali przedszkolaki dostarczając siano i ziarna zbóż do paśników.

Od myśliwych dzieci dowiedziały się, jak bardzo potrzebna zwierzętom jest pomoc ludzi – zwłaszcza, kiedy zima bywa śnieżna i mroźna. Z pewnością niezapomniane będą odwiedziny leśnych paśników , tym bardziej, że na zakończenie odbyło się ognisko, połączone z pieczeniem kiełbasek, zupą i herbatą.

Taką lekcję dzieci zapamiętają na długo.