menu

Wizyta przedszkolaków w sali edukacyjnej Nadleśnictwa Parciaki

2015-05-11 10:09:34 (ost. akt: 2015-05-11 10:18:21)

Autor: Maciej Zalewski, Szymon Kępczyński

Przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego im. Jana Brzechwy w Wielbarku dwukrotnie spotkały się z myśliwymi z koła łowieckiego „ECHO” w Wielbarku i leśnikami z Nadleśnictw Parciaki i Wielbark, by wspólnie dokarmiać zwierzęta. Całą akcję zimowej pomocy "naszym braciom mniejszym” poprzedziły wielkie przygotowania związane ze zbiórką karmy w przedszkolu, w którą zaangażowały się wszystkie dzieci i ich rodzice.

Do „leśnej stołówki”, jak na paśnik mówiły dzieci, trafiły przeróżne smakołyki, jak marchew, buraki, kukurydza, ziemniaki, siano i inne przysmaki. Dzieci nie zapomniały również o tak ważnej o tej porze roku - soli.

Podczas „akcji” nie obyło się też bez pogadanek na leśne tematy. Dzieci wykazywały się bardzo dużą wiedzą i zasypywały leśników i myśliwych wieloma pytaniami.

Cykl wspólnych spotkań z dziećmi zakończyła wizyta w sali edukacyjnej Nadleśnictwa Parciaki połączona z ciepłą zupką i obowiązkowym pieczeniem kiełbasek.

Uśmiech na twarzach przedszkolaków i ich szczere podziękowania wyrażone w formie „malarskich arcydzieł” to największa nagroda jaką dostali wszyscy zaangażowani w organizację spotkania.