menu

II Wielbarski Bieg Leśny 2021

2022-02-07 08:13:05 (ost. akt: 2022-02-07 08:15:14)

10 października 2021r. na polu namiotowym obok Jeziora Głęboczek odbył się Wielbarski Bieg Leśny. Głównym organizatorem niedzielnego biegu było Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Wielbarskiej, przy wsparciu Nadleśnictwa Wielbark i OSP w Wielbarku.

Dla dzieci przygotowano trasy na 50 m, 300 m, 600 m i 900 m. Natomiast dla dorosłych uczestników urozmaicone trasy wokół jeziora na 5km i na 10km. Dorosłych uczestników biorących udział było 193 osoby. Dokładne wyniki biegów można zobaczyć pod linkiem Wielbarski Bieg Leśny 2021 - wyniki (superczas.pl).

Wydarzenie miało nie tylko charakter rekreacyjny, ale także charytatywny. Kwota, która została zebrana tj. 34 180,30 zł i 0,2 euro zostanie przekazana dla Olusia Jabłonowskiego, który potrzebuje pilnej operacji serca w Pittsburgu w Stanach Zjednoczonych.

Kwota została uzbierana nie tylko z opłat startowych, ale także podczas licytacji przedmiotów przekazanych przez darczyńców, zarówno firmy jak i osoby prywatne. Ponadto na kiermaszach przygotowanych przez między innymi 8 Szczycieński Batalion Radiotechniczny z Lipowca, Morsy Szczytno # RESET, Środowiskowy Dom Samopomocy w Wesołowie, Fundację DKMS, Fundację Autrimpus Szczytno, OSP Wielbark, Arturo Palermo, KM Jurand Szczytno, rodziców Olusia Jabłonowskiego z osobami, które im pomagały oraz członków Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Wielbarskiej.

Swoją obecnością zaszczycił nas również Bartuś Pieczyński ze swoja mamą, którzy wspierają Olusia i doskonale rozumieją, jak to jest walczyć o zdrowie.

Dzięki osobom przy stanowisku DKMS, udało się zarejestrować w bazie dawców szpiku 54 osoby. W pamięci wszystkich jest Aleksandra Czyż inicjatorka akcji „Pomożesz bo możesz”.

Wielkie podziękowania dla Organizatorów, ale także wszystkich uczestników, którzy mieli chociaż najmniejszy wkład w to wydarzenie. Takie chwile pokazują jak bardzo jesteśmy w stanie nieść pomoc innym, gdy tego potrzebują.