menu

Koncentacja Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Wielbark 2009 rok

2015-05-15 08:19:41 (ost. akt: 2015-05-15 08:40:49)

W dniu 15 grudnia 2009 roku, w samo południe, w warunkach typowo zimowych, rozpoczęły się w Wytwórni Podłoża Zastępczego w Kołodziejowym Grądzie ćwiczenia pożarnicze będące jednocześnie koncentracją gminną jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Wielbark. Druhów ochotników wspierali strażacy zawodowi z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej ze Szczytna.

Głównym zadaniem ćwiczeń było gaszenie pożaru sterty słomy z wykorzystaniem zaopatrzenia wodnego znajdującego się na terenie wytwórni oraz niedopuszczenie do przerzutu ognia na sąsiednie sterty.

Po wielu zmaganiach niebezpiecznym żywiołem, pożar został opanowany i ugaszony. Nie obyło się bez strat. Jeden z strażaków-ochotników pełniący rolę pozoranta doznał oparzeń, w związku z czym udzielono mu pomocy przedmedycznej. W trakcie pokazowych działań zdarzyło się kilka drobnych niedociągnięć, które zostały na bieżąco omówione w celu uniknięcia błędów w przyszłości.

Strażacy, po wykonaniu wszystkich zaplanowanych na ten dzień zadań, mieli okazję zapoznać się z jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcji podłoża do uprawy pieczarek. Charakterystykę zakładu jak również profil produkcji przedstawił zebranym przedstawiciel właściciela firmy - p. Karol Spychał.