menu

„Legendy wiecznie żywe – Romuald Lipko-twórczość”

2022-06-08 08:27:54 (ost. akt: 2022-06-08 08:29:36)

Piąty bieg, Nowa Wieża Babel, Cisza Jak Ta, Martwe Morze, Dmuchawce Latawce Wiatr – to tylko niektóre z utworów, jakie zaprezentowała młodzież z Powiatu Szczycieńskiego podczas konkursu „Legendy Wiecznie Żywe – Romuald Lipko- twórczość ” – zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Wielbarku.

W czwartek, 02.06.2022 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Wielbarku odbyła się IV edycja konkursu pt. „Legendy Wiecznie Żywe”, podczas którego uczestnicy wykonują utwory muzyczne wybranego wykonawcy. W tym roku wspominano legendę polskiej sceny muzycznej – Romualda Lipkę, kompozytora zmarłego 6 lutego 2020 roku. Romuald Lipko pochodził z Lublina, przez ponad
40 lat był związany z zespołem Budka Suflera. Jest autorem również wielu znanych utworów wykonywanych przez damy polskiej piosenki: Annę Jantar, Zdzisławę Sośnicką, Urszulę czy Izabelę Trojanowską. Podczas konkursu z twórczością kompozytora zmierzyło się kilkanaścioro dzieci i młodzieży z powiatu szczycieńskiego w dwóch kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa i szkoła średnia. W jury konkursu zasiedli Katarzyna Jamróz – aktorka i piosenkarka, Konrad Mastyło – pianista, znany z działalności w słynnej Piwnicy Pod Baranami i były współpracownik Marka Grechuty w zespole Anawa oraz Wiesława Piekacz – artystka pochodząca z Wielbarka. W kategorii szkoła podstawowa I miejsce zajęła Julia Grzywińska, II miejsce – Grzegorz Hajn. Przyznano dwa wyróżnienia dla Hanny Staszak i Klaudii Wierzbowskiej. W kategorii szkoła średnia „podium” przedstawiało się następująco : I miejsce – Rozalia Kozłowska, II miejsce- Zuzanna Brzostek, III miejsce- Aleksandra Żarnoch. W tej kategorii jury przyznało trzy wyróżnienia, które otrzymali Adam Mielnicki, Nadia Wierzbowska i Maja Szablak.

Po konkursie laureaci wystąpili w dawnym kościele ewangelickim w Wielbarku.