menu

ARTYSTYCZNE PODSUMOWANIA

2022-06-08 08:31:28 (ost. akt: 2022-06-08 08:33:23)

Warsztaty artystyczne, malarskie, nauka języka przez zabawę, fotograficzne, ekologiczne, wokalne, plastyczne – to tylko część oferty jaką w sezonie jesień 2021/wiosna 2022 zaproponował zarówno tym starszym jak i młodszym mieszkańcom Gminy Wielbark, miejscowy ośrodek kultury.

Od września ubiegłego roku do czerwca tego roku niemal codziennie Gminny Ośrodek Kultury w Wielbarku odwiedzały dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, młodzież i dorośli w kilkuosobowych grupach uczęszczały na wiele różnorodnych zajęć.

W swej ofercie GOK w Wielbarku prowadził zajęcia plastyczne, podczas których dzieci wykonywały różnorodne formy pracy artystycznej. M.in. powstały piękne ozdoby świąteczne, maski karnawałowe, wielkanocny ogródek, ręcznie wykonywana biżuteria i wiele innych. Odbywały się również zajęcia typowo malarskie dla trzech grup: dzieci, młodzieży i dorosłych. Przez niecały rok wszyscy uczestnicy z powodzeniem szlifowali swoje umiejętności. Sezon na malarstwo nie jest jednak jeszcze zamknięty – w miesiącach letnich planowane są wyjazdy plenerowe dla malarzy młodszych i dorosłych. Instruktorzy zaprosili dzieci również na zajęcia związane z językami obcymi angielskim i włoskim. W zabawach z angielskim brały udział wraz z rodzicami już kilkumiesięczne maluchy, by od samego początku osłuchiwać się z językiem obcym. W drugiej grupie spotykały się dzieci w wieku przedszkolnym. Duże grono bywalców miały również całkiem nowe zajęcia językowe, a są były to zabawy z językiem włoskim. Na te warsztaty uczęszczały dzieci ze starszych grup przedszkolnych oraz szkoły podstawowej. Po kilku spotkaniach uczestnicy nauczyli się już powiedzieć w języku włoskim coś o sobie oraz poznali dużo słówek. Gminny Ośrodek Kultury prowadził również warsztaty fotograficzne, na których uczestnicy uczyli się wykonywać niecodzienne efekty na fotografiach i lepiej wykorzystywać możliwości swojego aparatu. W ramach tych zajęć odbywać się będą wyjścia plenerowe, czy sesje z modelką. Prowadzono również zajęcia wokalne i nauki gry na gitarze.
Malarstwo, warsztaty artystyczne, zabawy z językiem i fotografia są nadal planowane w programie „Wakacje z GOK-iem”, który odbędzie się na przełomie czerwca i lipca.

Co tydzień odbywały się też spotkania w kobiecym gronie, podczas których panie przy filiżance kawy zajmowały się różnymi technikami rękodzieła artystycznego.

Gminny Ośrodek Kultury w Wielbarku pamiętał również o mieszkańcach sołectw, gdzie z pomocą Sołtysów w okresach świątecznych dostarczano materiały do wykonywania prac artystycznych dla dzieci i dorosłych. Ponadto miejscowości Baranowo, Przeździęk Wielki i Wesołowo wzięły udział w projekcie „Zdobywcy nie z tej Ziemi”. Projekt skierowany był do dzieci i młodzieży i miał na celu zbliżyć uczestników ku trosce o naszą planetę. Spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem.

Sezon artystyczny Gminny Ośrodek Kultury w Wielbarku zamyka 18 sierpnia, kiedy to nastąpi podsumowanie działań 2022. Mieszkańcy Wielbarka będą mieli szansę obejrzeć owoce całorocznej pracy uczestników zajęć GOK, 11 sierpnia 2022 r. w dawnym kościele ewangelickim odbędzie się wystawa ich dzieł.

Do nowego sezonu Gminny Ośrodek Kultury przystępuje już we wrześniu.