menu

Koncentacja Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Wielbark 2010 rok

2015-05-15 08:22:53 (ost. akt: 2015-05-15 08:41:12)

23 kwietnia 2010r. w godzinach 13 - 15 na terenie Zakładu Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych P.P.H.U. „Warmel” w Wielbarku zorganizowano pierwszą w tym roku koncentrację gminną Ochotniczych Straży Pożarnych. Udział w ćwiczeniach wzięli strażacy z OSP Wielbark i OSP Wesołowo.

W wyniku pozorowanego pożaru, który powstał w wydziale produkcji wyrobów gumowych, jedna osoba została poszkodowana. W wyniku bardzo dużego zadymienia, strażacy pracowali w sprzęcie ochrony dróg oddechowych. Po dwudziestu minutach pożar zlokalizowano i ugaszono.

Celem koncentracji było sprawdzenie przygotowania jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Wielbark do działań operacyjnych. Zespół inspekcyjny oceniał prawidłowość prowadzenia działań ratowniczo–gaśniczych, w tym umiejętność współpracy jednostek OSP na miejscu zdarzenia, umiejętność, wykorzystania sprzętu stanowiącego wyposażenie pojazdów pożarniczych oraz poprawności udzielania pomocy medycznej. Na zakończenie Komendant Gminny mł. bryg. Jacek Matejko przeprowadził analizę ćwiczeń.