menu

Przedszkolaki z wizytą u Strażaków OSP Wielbark

2015-05-15 09:04:08 (ost. akt: 2015-05-15 09:17:05)

16 kwietnia 2010 r. przedszkolaki z grupy pięciolatków z Przedszkola Samorządowego im. Jana Brzechwy w Wielbarku wraz ze swoimi Opiekunkami odwiedziły remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielbarku. Dzieci przywitali Strażacy, którzy czekali by pokazać im, na czym polega ich praca.

Przedszkolaki miały okazję zwiedzić remizę, mogły zobaczyć z bliska samochody pożarnicze. Zaprezentowano sprzęt pożarniczy, sprzęt ratownictwa drogowego oraz odzież używaną w czasie akcji. Uświadomiono dzieciom, iż strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków drogowych oraz do udzielania pomocy np. zwierzętom. Przedszkolaki dowiedziały się w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną. Utrwalone też zostały numery alarmowe – 998 i 112, które każde dziecko znać powinno. Każdy przedszkolak mógł przymierzyć hełm i siąść za kierownicą wozu strażackiego.

Na zakończenie wizyty Druhowie z OSP w Wielbarku podarowali dzieciom maskotkę – pieska w stroju strażackim oraz wręczyli opaski odblaskowe. Natomiast dzieci w ramach podziękowań wręczyły Strażakom własnoręcznie wykonane kwiaty oraz album z ilustracjami przedstawiającymi pracę Straży Pożarnej. Kolejne spotkanie Dzieci z Druhami z Jednostki OSP w Wielbarku odbędzie się 4 maja br. w czasie obchodów „Dnia Strażaka”.