menu

Otwarcie sezonu lotowego 2010 w Sekcji Wielbark Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych

2015-05-15 09:25:15 (ost. akt: 2015-05-15 10:26:23)

Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych Sekcja w Wielbarku zorganizował 24 kwietnia br. w Kucborku drugie przedlotowe spotkanie hodowców i miłośników gołębi pocztowych. Na początku nastąpiło poświęcenie gołębi przez proboszcza ks. Mariana Kaima.

Wypuszczeniem gołębi pocztowych oficjalne otwarto sezon lotowy 2010. Zaproszony na spotkanie Wójt Gminy Wielbark Grzegorz Zapadka życzył hodowcom nie gorszych niż w 2009 r. wyników, dodał również, że jest to piękne hobby i z podziwem patrzy jak hodowcy gołębi oddają im serce, czas i miłość. W czasie spotkania odbyła się licytacja gołębi pocztowych. Przybyłym gościom przygrywała orkiestra.

Spotkanie zostało przygotowane przez samych hodowców z sekcji Wielbark przy udziale ich rodzin. Panowie w składzie: Robert Bladosz, Zbigniew Boguski, Dariusz Sikorski, Wiesław Kijewski, Dariusz Wieczorek przygotowali bigos,. Panie upiekły ciasta, a pomagała im w tym wszystkim młodzież. Jak sami hodowcy gołębi pocztowych z sekcji Wielbark mówią, takie spotkania są potrzebne. Jest to czas, aby podzielić się swoimi doświadczeniami, spotkać się z innymi hodowcami, a przy okazji miło spędzić czas. Swoją pasją do tych pięknych ptaków zarażają najmłodszych. Norbert Gołębiewski z sekcji Wielbark ma dopiero 11 lat, już od 3 lat wspólnie z tatą Robertem zajmuje się hodowlą gołębi pocztowych. Jak sam mówi, gołębie pocztowe to jego hobby. Jego ulubieńcem jest Ciemny Pstry .W zeszłym roku gołąb ten zdobył III miejsce w konkursie Gołębia Młodego. Norbert jeździ z tatą na wszystkie loty. Pan Robert śmieje się, że jego syn to przyszły Mistrz Polski.

„Planujemy organizować co roku takie spotkania. Chcemy w ten sposób zachęcić innych do tego hobby, a przy okazji spotkać się z innymi hodowcami i rozwiązywać nasze problemy”– Zbigniew Boguski – Prezes wielbarskiej sekcji.

Do sekcji w Wielbarku należą 23 osoby, które pochodzą z miejscowości: Wielbark, Wesołowo, Kucbork, Szymanki, Piduń, Przeździęk Mały, Piwnice oraz Jesionowiec.

Jest to zgrana grupa osób, których łączy nie tylko wspólna pasja, ale również wspólny cel -budowa „domu hodowcy”. Będzie to miejsce spotkań oraz imprez organizowanych przez Sekcję Wielbark. Gmina Wielbark, która wspiera działania hodowców, na ten cel użyczyła teren, natomiast drzewo na budowę zostało obiecane przez Dyrektora Zarządzającego Swedwood Poland Sp. z o.o. Pana Lennarta Orsander.
1 maja br. odbędzie się pierwszy próbny lot z Uzdowa.