menu

Podsumowanie Lotów Gołębi Pocztowych w sezonie lotowym 2010 w Gminie Wielbark

2015-05-15 09:26:59 (ost. akt: 2015-05-15 10:27:19)

23 października 2010r. w Karczmie Leśniczanka w Wielbarku członkowie Polskiego Związku Gołębi Pocztowych sekcja Wielbark podsumowali sezon lotowy 2010r.

W kategorii lotów gołębi dorosłych pierwsze miejsce i tytuł mistrzowski otrzymał Dariusz Kuciński z Kucborka. Pierwszym wicemistrzem został Zbigniew Boguski z Kucborka, zaś tytuł drugiego wicemistrza otrzymał Dariusz Wieczorek z Przeździęku Małego.
W kategorii przodownik dorosły zostało nagrodzonych aż siedmiu hodowców gołębi pocztowych :
duet: Zbigniew Gładysz i Piotr Kruk,
Wiesław Kijewski ,
Edward Kostrzewa ,
Robert Bladosz,
Stanisław Czaplicki,
Rafał Kijewski ,
Bogusław Zapadka.

W kategorii lotów gołębi młodych tytuł mistrza otrzymał Dariusz Kuciński z Kucborka. Pierwszym wicemistrzem został Zbigniew Boguski z Kucborka, drugim wicemistrzem ogłoszono duet Zbigniew Gładysz i Piotr Kruk z Wielbarka.
W kategorii młodzi przodownicy zostali nagrodzeni:
Robert Gołębiewski,
Dariusz Wieczorek,
Robert Bladosz,
Wiesław Kijewski,
duet : Wiesław Sędziński i Łukasz Janiszewski.


Puchar przechodni Super Mistrza Sekcji Wielbark otrzymał Dariusz Kuciński, który wygrał w kategorii lotów gołębi pocztowych młodych i dorosłych jak również Jego gołębiczka otrzymała I miejsce w kategorii gołębi rocznych, a gołąb z jego hodowli wygrał jako najlepszy młody lotnik. Jak sam zwycięzca mówi, sukces zawdzięcza sprowadzeniu nowych Gołębi. W tym roku mógł też więcej czasu poświęcić temu pięknemu hobby. Podkreśla jednak, że konkurencja była spora i trudno będzie mu utrzymać takie zwycięstwo w przyszłym roku.

Zarząd Polskiego Związku Gołębi Pocztowych Sekcja Wielbark docenia również zaangażowanie młodych hodowców, którzy w 2010 roku dołączyli do sekcji. W kategorii „młodzi hodowcy” za współzawodnictwo zostali wyróżnieni Janusz Skwiot z Nowojowca i Stanisław Kijewski z Szymanek. W przypadku Stanisława Kijewskiego, zamiłowanie do gołębi przekazał mu brat Wiesław, który przejął pasję po dwóch starszych braciach: Mirku i Lesławie. Młodsze pokolenie Kijewskich, czyli Rafał i Przemysław zaczynają również interesować się tymi pięknymi ptakami.

Dodatkowo Sekcja Gołębi Pocztowych Wielbark wręczyła nagrody w ramach uznania hodowcom gołębi pocztowych z Oddziału ze Szczytna: Panu Zdzisławowi Wilkoszowi i duetowi Iwonie i Krzysztofowi Krupom. W czasie wręczenia nagród Pan Zdzisław Wilkosz podziękował za wyróżnienie i zaufanie oraz dodał, że jest miło zaskoczony działalnością wielbarskiej sekcji. Zaproszony na uroczystość Wójt Gminy Wielbark pan Grzegorz Zapadka powiedział: „Jest to piękne hobby, które warto rozwijać, a zdobytą wiedzę przekazywać młodszym. Życzę hodowcom gołębi pocztowych tyle samo powrotów gołębi z lotów, ile zostało puszczonych oraz jeszcze większych sukcesów i dalszego zaangażowania, bo tego wielbarskiej sekcji nie brakuje”.

Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych Sekcja Wielbark liczy 24 członków. Do największych osiągnięć w 2010 roku zalicza się na pewno wybudowanie wiaty w Kucborku, gdzie swoją siedzibę będzie miała sekcja z Wielbarka. Kolejnym sukcesem było wzięcie udziału gołębi pocztowych hodowców z sekcji Wielbark w prestiżowym locie organizowanym przez Okręg Ciechanów. Wzięło w nim udział aż 9 oddziałów z Polski, a zarazem najlepsi hodowcy gołębi pocztowych. Na 10 miejsc, aż 3 członków z sekcji Wielbark zajęło nagradzane miejsca. II miejsce w locie zajął Dariusz Wieczorek, IV miejsce Robert Bladosz, a stawkę z 10 miejscem zamknął Zbigniew Boguski.

Do sukcesów na pewno można zaliczyć również to, że w sekcji „nie ma martwych dusz” jak określił Pan Lesław Jabłonowski z Muszak, tzn. wszyscy członkowie puszczają swoje gołębie pocztowe do lotów, a to jest w Polsce bardzo rzadko spotykane.