menu

Otwarcie sezonu lotowego 2011 w Sekcji Wielbark Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych

2015-05-15 09:29:09 (ost. akt: 2015-05-15 10:27:58)

30 kwietnia br. po raz trzeci już Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych Sekcja w Wielbarku zorganizował w Kucborku przedlotowe spotkanie hodowców i miłośników gołębi pocztowych. O godzinie 11.00 nastąpiło poświęcenie przez księdza Krzysztofa Ciołka „domu hodowcy ” oraz gołębi. Wypuszczenie gołębi pocztowych otworzył sezon lotowy 2011. Uczestnicy sobotniego spotkania mogli skosztować „wojskowej grochówki” oraz ciast przygotowanych przez hodowców z sekcji Wielbark oraz ich rodziny.

Obecne na otwarciu sezonu lotowego żony hodowców gołębi pocztowych mówią, że dopingują mężów w ich pasji i trzymają kciuki, żeby ich gołębie wygrywały w lotach.

Niewątpliwą atrakcją sobotniego spotkania było rozegranie towarzyskiego meczu w piłce siatkowej przez rodziny Hodowców Gołębi z Sekcji Wielbark ze strażakami z OSP Wielbark. Po wyrównanej walce mecz wygrała drużyna przedstawicieli Hodowców Gołębi Pocztowych.

Przed świętami wielkanocnymi na Mazury zawitał Louis Vangramberen, znany hodowca gołębi pocztowych z Belgii, który do Polski przyjechał po wizycie w Chinach.W czasie swojej wizyty miał okazję obejrzeć gołębniki oraz gołębie należące do hodowców z sekcji Wielbark. Spotkanie ze światowym Prominentem było też świetną okazją do podzielenia się doświadczeniami.