menu

25-lecie Związku Hodowców Gołębi Pocztowych Sekcja w Wielbarku

2015-05-15 09:33:32 (ost. akt: 2015-05-15 10:29:22)

„Tyle samo powrotów gołębi z lotów, ile zostało puszczonych i jak najwięcej sukcesów ” tego życzyli swoim kolegom z okazji 25-lecia powstania Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych Sekcja w Wielbarku jej założyciele obecni na uroczystości, która odbyła się 12 listopada w Karczmie Leśniczanka w Wielbarku.

Dokładnie 25 lat temu został utworzony punkt wkładań gołębi pocztowych w Wielbarku, który później przekształcił się w Sekcję. Założycielami byli: Jan Kalisz – pierwszy Prezes, Robert Bladosz, Stanisław Czaplicki, Edward Kostrzewa, Karol Tubis i Tadeusz Pawelczyk. W czasie sobotniej uroczystości podziękowano założycielom za ich pracę na rzecz Sekcji, była to też doskonała okazja do podsumowania sezonu lotowego 2011r.

W kategorii lotów gołębi dorosłych pierwsze miejsce i tytuł mistrzowski otrzymał Zbigniew Boguski z Kucborka. Pierwszym wicemistrzem został Dariusz Kuciński z Kucborka, zaś tytuł drugiego wicemistrza otrzymał Wiesław Sędziński z Wesołowa.

W kategorii lotów gołębi młodych tytuł mistrza otrzymał Wiesław Sędziński z Wesołowa. Pierwszym wicemistrzem został Zbigniew Boguski z Kucborka, drugim wicemistrzem ogłoszono Dariusza Kucińskiego z Kucborka. Puchar przechodni Super Mistrza Sekcji Wielbark otrzymał Zbigniew Boguski. Za wytrwałość w lotach w kategorii gołębi dorosłych otrzymał Bogusław Łapiński z Wielbarka, a w kategorii gołębi młodych Wiesław Mizerek
z Piwnic Wielkich.

Jak na jubileusz przystało nie mogło zabraknąć tortu oraz życzeń dla hodowców gołębi pocztowych od zaproszonych gości, którzy życzyli im jak najlepszych wyników i oby ich pasja dawała im nadal tyle samo radości jak do tej pory. Przy tej okazji opowiadano o powstaniu Sekcji Wielbark . Ciekawostką było to, że pierwszy zegar na odbicia gołębi przywieziono aż ze Śląska i wszyscy hodowcy gołębi z Wielbarka złożyli się na niego.

Pan Bogusław Łapiński – Przewodniczący ds. lotowych w imieniu Zarządu PZHGP Sekcji w Wielbarku podziękował wszystkim za pomoc i zaangażowanie w budowę „domu hodowcy” w Kucborku. Natomiast Pan Zdzisław Wilkosz - Mistrz Oddziału w Szczytnie pogratulował sukcesów i dodał, że „Sekcja Wielbark rozwija się dynamicznie. Jest jedną z przodujących w Oddziale”.