menu

„WAKACJE z GOK-iem 2022”

2022-11-09 14:09:51 (ost. akt: 2022-11-09 14:11:41)

Za nami są dwa tygodnie wakacji 2022 oraz akcji „Wakacji z GOK-iem 2022”, które były organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Wielbarku. Warsztaty artystyczne, zabawy z językiem włoskim oraz plenery fotograficzne i malarskie to tylko niektóre z tegorocznych letnich aktywności twórczych, w których dzieci i młodzież brały udział.

W pierwszym tygodniu wakacji GOK w Wielbarku przygotował wiele ciekawych zajęć, w których wzięły udział dzieci i młodzież z Wielbarka oraz pobliskich miejscowości. Pierwszego dnia uczestnicy spędzili czas na plenerach malarskim i fotograficznym. Młodzi artyści byli bardzo zaangażowani i stworzyli interesujące obrazy i ciekawe sesje zdjęciowe. Przez kolejne cztery dni odbywał się włoski tydzień. Na spotkaniach dzieci miały okazję poznać podstawowe włoskie zwroty i słówka. Wykonały z papieru wielką mapę Włoch, na której umieściły makiety znanych zabytków i innych obiektów. Mówiąc o Włoszech, nie sposób nie wspomnieć o kuchni, więc podczas przerw w zajęciach można było spróbować pizzy i makaronu spaghetti. W godzinach wieczornych również osoby dorosłe spotkały się na plenerze fotograficznym, by uwiecznić Wielbark i otoczenie.

Drugi tydzień wakacji to warsztaty artystyczne . Tym razem przez 5 dni odbywały się zajęcia artystyczne dla dzieci w wieku szkolnym. Podczas spotkań powstały ciekawe prace, między innymi świece i mydełka z obrazkami wykonane popularną techniką decoupage. Uczestnicy stworzyli też wspólną pracę malarską przedstawiającą panoramę wymyślonego przez nich pięknego krajobrazu . Lubianą przez dzieci zabawą było też tworzenie różnych kształtów na specjalnej kolorowej wydrapance. Na zakończenie wakacyjnych spotkań urządzono tradycyjne zabawy podwórkowe takie jak gra w chłopa, w gumę i malowanie kredą na chodniku.

11 sierpnia w dawnym kościele ewangelickim odbędzie się wystawa, na której będzie można zobaczyć prace wykonane przez młodych uczestników zajęć w GOK w Wielbarku.