menu

Hodowcy gołębi pochwali się swoim hobby

2015-05-15 09:35:45 (ost. akt: 2015-05-15 10:57:20)

14 października br. w niedzielę, mieszkańcy Wielbarka i okolic, mieli wyjątkową okazję obejrzeć nietypową wystawę najbardziej utytułowanych gołębi regionu. Hodowcy przyjechali z wielu stron, m.in. ze Szczytna, Biskupca, Przasnysza, Mławy oraz Nidzicy.

Do tej pory prezentowano gołębie tylko na dużych targach, ale dzięki uprzejmości Gminy Wielbark, pierwszy raz zorganizowano taki pokaz w zabytkowym byłym Kościele Ewangelickim. W całą akcję bardzo zaangażowali się członkowie Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych Sekcja w Wielbarku, którzy zajęli się zaproszeniem wszystkich uczestników, uporządkowali miejsce spotkania, przygotowali stoiska i zaprezentowali wystawę zdjęć ze swojej działalności.

Niewielu jest ludzi, którzy hodują gołębie, wszak to bardzo pracochłonne i pełne poświęcenia hobby. W wielu kulturach gołąb miał zawsze bardzo rozbudowaną symbolikę, ale do najważniejszych należą: prostota, szczerość, prawda, niewinność i najbardziej chyba znany symbol pokoju. Za te cechy właśnie i za przywiązanie do człowieka cenią je prawdziwi miłośnicy gołębi.